Uşak

Yerel Haber
15 Ağustos 2018 - 19:04

Türk Lirasına Destek Kampanyaları

Uşak ve Manisa'da Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısına destek vermek amacıyla sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar dolar bozdurdu-Kampanyaya destek veren 6 yaşındaki Veli Savran, sünnet düğününde takılan dövizleri Türk lirasına çevirdi

UŞAK-MANİSA (AA) - Uşak ve Manisa'da Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine Türk lirasına destek vermek isteyen sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar dolar bozdurdu.

Uşak Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası (USMMMO) üyeleri, ellerindeki dolar karşıtı pankartlarla Uşak Belediyesi önünden yürüyüşe geçti.

İsmetpaşa Caddesi üzerinden Ziraat Bankası Uşak Merkez Şubesi önüne kadar ilerleyen kalabalık burada döviz kurlarındaki dalgalanmayı protesto etti.

Grup adına açıklama yapan USMMMO Başkanı Uğur Albayrak, Türkiye'ye karşı ekonomik alanda saldırı başlatıldığını belirterek birlik beraberliğin önemine değindi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısına destek vermek amacıyla "Dolarını bozdur ülkene ve bağımsızlığına sahip çık" kampanyası başlattıklarını anlatan Albayrak, emperyalist güçlerin asla amaçlarına ulaşamayacağını söyledi.

ABD'nin daha önce de ülkeyi hedef alan girişimleri olduğunu hatırlatan Albayrak, "15 Temmuz darbe girişiminde başarılı olamayanlar şimdi ekonomimizi hedef alıyor. Ama başaramayacaklar, yerli ürünler kullanacağız, paramıza uygulanan saldırıyı bertaraf edeceğiz, döviz almak yerine elimizdeki dolarları bozduracak ve ülkemize sahip çıkacağız." dedi.

Etkinliğe destek veren Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ise toplumun tüm kesimlerinin ortak hareket etmesi gerektiğini belirtti.

Uşak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Başkanı Atalay Savaş da Türkiye'nin bu ekonomik saldırıyı bertaraf edecek güçte olduğunu söyledi.

Açıklamanın ardından bankaya giren Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan bin 30 dolar, USMMMO Başkanı Uğur Albayrak 100 dolar, Uşak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Başkanı Atalay Savaş ise 50 dolar bozdurdu.

- Manisa'da döviz büroları önünde kuyruk oluştu

Manisalılar da ellerindeki dolarları bozdurmak üzere döviz büroları önünde kuyruklar oluşturdu.

Şehzadeler ilçesindeki döviz bürosu önünde dolarlarını Türk lirasına çeviren vatandaşlar birlik beraberlik çağrısında bulundu.

Kampanyaya destek veren 6 yaşındaki Veli Savran da sünnet düğününde takılan dövizleri Türk lirasına çevirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısını televizyondan duyduğunu belirten Savran, "Vatanımı milletimi seviyorum. Ondan paramı bozduruyorum." dedi.

AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, milletin gösterdiği hassasiyete dikkati çekerek, "Bugün örnek olsun diye bir kampanya başlattık ama sanayici, esnaf vatandaşlarımız uzun süredir dolar ve avroyu bozduruyorlardı. Cumhurbaşkanımız çağrıyı yenileyince bugün de örnek olsun istedik." diye konuştu.

UşakYerel Seçim Sonuçları

Uşak Hava Durumu

10°CŞİMDİCUMA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.