17.03.2019 - 08:15 | Son Güncelleme: 17.03.2019-8:15 A-A+

TÜRK SANATÇILARA DESTEK

T-ONE Derneği, Belçika’daki Axel Vervoordt Galerisi’nde açılan ‘Adolf Loos’un Suçu’ sergisine katılarak, Türk sanatçılara destek verdi.Türkiye Ortak Nesiller Entegrasyonu Derneği (T-ONE), dünyanın önemli sanat platformlarından biri olan Belçika’nın Anvers kentindeki Axel Vervoordt Galerisi’ndeki ‘Adolf Loos’un Suçu’ başlıklı uluslararası güncel sanat sergisine ve Türk sanatçılarına destek verdi. Alistair Hicks’in küratörlüğünü yaptığı sergide; Fahrelnissa Zeid, Nilbar Güreş, Aslı Çavuşoğlu ve Cansu Çakar’ın yapıtlarının yanı sıra, Zheng Guogu, Kamrooz Aram, Nikita Alexeev ve El Anatsui gibi uluslararası kabul görmüş önemli sanatçıların yapıtları yer aldı.

Açılışa, T-ONE Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan, Onursal Üye Çiğdem Simavi, Sevda Elgiz, Özlem Gençoğlu, Ayşegül Karadeniz, Mine Bahadır, Ruken Mızraklı, Harika Güral, Berrak Barut ve Nesrin Esirtgen katıldı. Organizasyonda ayrıca Brüksel Büyükelçisi Levent Gümrükçü de yer aldı. Sergi, 26 Mayıs’a kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Bilgi YarışmasıAllahın sıfatları kaç tanedir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.