Sinema

01.12.2011 - 10:07 | Son Güncelleme: 01.12.2011-10:09

Türkan Şoray kendi evini ziyaret etti!

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), Mudo Concept, Trump Towers ile Maison Française işbirliğiyle 12 ünlü mimar tarafından dekore edilen sanat, cemiyet ve basın dünyasının önde gelen 12 isminin evlerinin bulunduğu. "TOG Concept" adlı sergi bugün Türkan Şoray’ı ağırladı

Sitene Ekle
Türkan Şoray kendi evini ziyaret etti!

Şoray, Doğan Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Yalçındağ ev sahipliğinde TOG Concept Projesi çerçevesinde Türkan Şoray Evi’nde hayranlarıyla biraraya geldi. Şoray, kızı Yağmur ve Türkan Şoray Evi’nin mimarı Emir Uras ile kameraların karşısına geçti.


HER ZİYARETÇİ, BİR ÇOCUĞUN YAŞAMINA BİR UMUT


Projeyi anlatan Mimar Uras, "Türkan hanımın yapıtlarını öne çıkarabileceğimiz bir kurgu yapalım dedik. Mudo’nun mobilyalarıyla, üç odayı sinema salonu olarak kullanmayı önerdik" dedi. Türkan Şoray da, projeyi çok sevdiğini söyleyerek, evde hazırlanan sinema odaları için de kendi arşivinden film gönderdiğini belirtti. Şoray, projenin çok anlamlı olduğunun altını çizerek, "Duyuyorum ki, çok gelen oluyormuş evleri gezmek için. Dolayısıyla amaca ulaşıyor bu proje. Proje teklif edildiği zaman seve seve kabul ettim. Çünkü, bu çocuklar yararına. Her gelen ziyaretçi, bir çocuğun yaşamına bir ışık, bir umut" diye konuştu. Şoray, önümüzdeki hafta Van’a gideceğini de sözlerine ekledi.
Daha sonra kızıyla birlikte evi gezen Şoray’a hayranları tarafından kendi fotoğraflarının bulunduğu bir gece lambası da hediye edildi.


SOKAK LAMBASI PROJESİ


Aralarında televizyoncu Acun Ilıcalı, köşeyazarı Ayşe Arman, işkadını Caroline Koç, basketbolcu İbrahim Kutluay, sanatçı Hülya Avşar, Rana Erkan Tabanca, işletmeci İzzet Çapa, işkadını Oya Eczacıbaşı, işkadını Siren Ertan Çarmıklı, sinema sanatçısı Türkan Şoray, TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner ile Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ’ın 12 ünlü mimar tarafından dekore edilen daireler TOG Concept Sergisi çerçevesinde 7 Aralık tarihine kadar ziyarete açık olacak. Sokak çocuklarına maddi imkan sağlama amacını taşıyan "Sokak Lambası" projesine katkı vermek isteyenler, Trump Towers’taki TOG Concept sergisini 10 lira giriş ücreti ödeyerek gezebilecek.


Hafta Sonu Nereye Gidelim?
    Haftanın Filmleri
    Türk Sinemasının "Çirkin Kral" ı hangisidir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX