18.01.2018 01:30 | Son Güncelleme:
EKONOMİ SERVİSİ

Turkish Cargo ilk 5’e girecek

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, Turkish Cargo’nun hedefinin ‘dünyanın en iyi 5 hava kargo şirketi arasına girmek’ olduğunu bildirdi.

THY’den yapılan açıklamaya göre, İlker Aycı, geçen yıl THY’nin başarlı performansına yeni kargo hatları, filoya eklenen yeni uçaklar ve tarihi taşıma rakamları ile destek olan Turkish Cargo’nun gece mesaisi çalışanlarına bir ziyarette bulundu. 
Aycı, burada yaptığı konuşmada, Turkish Cargo’nun gösterdiği performans için çalışanlara teşekkür etti.

Şirketin gelecek hedeflerine değinen Aycı, “Kargo taşımacılığında hedefimiz dünyanın en iyi 5 hava kargo şirketinden biri olmak. Yeni havalimanımıza 2 milyon tonluk yatırım yapıyoruz. O, 2 milyon tonluk kapasiteyi doldurma hedefindeyiz. Doldurduğumuz zaman ne olacak? İlk 5’e gelmiş olacağız ve dünyadaki 5 büyük hava kargodan birisi Türkiye’nin Turkish Cargo’su olacak” dedi. Aycı, şöyle devam etti:

“2017’de 1.1 milyon ton kargo taşıdık ve şu anda dünyada 82 noktaya ulaştık. Özellikle 2016’da 56 kargo uçuş noktasına sahipken, bugün 82 noktaya gelmiş olmak bizi gururlandırıyor. En son bu hatlara Miami’yi eklediler, şimdi de Bogota’yı ekleyecekler. 1.3 milyar dolarlık kargo geliriyle 1 milyar dolar bariyerini aştık. Önümüzdeki sene de 1.5 milyar dolarlık gelir hedefimiz var, inşallah başaracağız.”

 Çalışanların taleplerini de dinleyen Aycı, şunları kaydetti:

“Arkadaşlar biliyoruz bizden beklentileriniz var. Yönetim kurulumuzla birlikte süratli bir çalışma yapacağız ve taşeronlarla ilgili de gönül alma operasyonuna girişeceğiz. Sizlerin bu çabanıza ikramiye düzenlemesi yaparak teşekkür etmek istiyoruz. Zamanla bu ailenin her bir üyesi daha mutlu olacak. Bizler sizlere iyi bakacağız ki siz de bu işleri omuzlarımızda taşıyıp alın terinizle bu şirketi daha yukarılara taşıyasınız.”

Moldova ile ortak uçuş

Türk Hava Yolları (THY) ile Moldova’nın en büyük havayolu şirketi ve bayrak taşıyıcısı Air Moldova arasında kod paylaşımı  anlaşması imzalandı. 

Her iki havayolu şirketinin birbirini tamamlayan tarife yapısı göz önüne alındığında yolcular, İstanbul ve Kişinev çıkışlı Türk Hava Yolları ve Air Moldova ortak uçuşları sayesinde bölgede güvenli bir şekilde bağlantı uçuşlardan yararlanabilecek.

Bu habere ifade bırak
  • 1Mutluyum
  • 1Şaşkınım
  • 1Kararsızım
  • 1Kızgınım
  • 1Üzgünüm
Toplam Oy5