Dünya

21.09.2009 - 10:54 | Son Güncelleme: 21.09.2009-10:54

Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan arasında ortak tatbikat

Sitene Ekle

Türk Silahlı Kuvvetleri, Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan arasında petrol boru hattının korunmasını da kapsayan barış destekleme harekatına yönelik senaryoya dayalı Sonsuzluk (Eternity)-2009 Tatbikatı düzenliyor.
Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesinde yer alan bilgiye göre, sonsuzluk (Eternity) serisi Bilgisayar Destekli Komuta Yeri Tatbikatları, Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan arasında, 2000 yılından beri, sırayla her yıl bir ülkede, petrol boru hattının korunmasını da kapsayan barışı destekleme harekatına yönelik bir senaryoya dayalı olarak gerçekleştiriliyor.
“Sonsuzluk (Eternity)-2009 Tatbikatı”, Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan’ın katılımıyla, 28 Eylül ? 2 Ekim tarihleri arasında, Ankara’da Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanlığı tesislerinde yapılacak.
Tatbikat, Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan Kara Kuvvetleri arasında eğitim ve iş birliği seviyesini artırmayı amaçlıyor.
Tatbikata, Türkiye’den 19 (Kara Kuvvetleri Komutanlığından 13, Jandarma Genel Komutanlığından 3 ve Botaş Genel Müdürlüğünden 3 personel) Azerbaycan’dan 13 ve Gürcistan’dan 10 olmak üzere toplam 42 personel katılacak.

 


Etiketler: Genelkurmay
©Copyright 2009 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.