Türkiye Basketbol 1. Ligi'nde fikstür belli oldu

Türkiye Basketbol 1. Ligi'nde 2017-2018 sezonunun fikstürü belirlendi.

10 Ağustos 2017 - 15:27 | Son Güncelleme: 10.08.2017 - 15:29 |
A+A-
Haberler » Skorer » Basketbol » Beko Basketbol Ligi » Türkiye Basketbol 1. Ligi'nde fikstür belli oldu

Türkiye Basketbol Federasyonundan (TBF) yapılan açıklamaya göre Abdi İpekçi Spor Salonu'nda gerçekleştirilen kura çekiminde, TBF Üst Yöneticisi Ömer Onan ve TBF Ligler Direktörü Ayhan Özgümüş'ün yanı sıra TBF yetkilileri ile ligde mücadele edecek takımların temsilcileri yer aldı.

Ligde mücadele 30 Eylül'deki ilk hafta maçlarıyla başlayacak. İlk devresi 6 Ocak 2018'deki maçlarla sona erecek normal sezonda, ikinci devre 13 Ocak'ta başlayıp 28 Nisan 2018'de tamamlanacak.

TBF Ligler Direktörü Özgümüş'ün yeni sezonla ilgili verdiği bilgilerin ardından başlayan fikstür çekiminde, ilk hafta eşleşmeleri şöyle oluştu:

Antalyaspor-Afyon Belediyespor

Halk Enerji TED Ankara Kolejliler-İstanbulspor

Beylikdüzü Türk Telekom-Bandırma Kırmızı

Bursaspor Durmazlar-Petkimspor

Selçuklu Belediyespor-Samsun Büyükşehir Belediyesi

Anakent Bahçeşehir Koleji-Düzce Belediyespor

Akhisar Belediyespor-Yalova Group Belediyespor

Karesispor-OGM Ormanspor

Pertevniyal-Ankara DSİ

Federasyon Kupası eleme grupları Lig fikstürünün belirlenmesinin yanı sıra 18-23 Eylül'de Antalya'da düzenlenecek Federasyon Kupası'nın eleme grubu kurası da çekildi.

Eleme grupları şöyle oluştu:

A Grubu: Akhisar Belediyespor, Pertevniyal, Ankara DSİ, Halk Enerji TED Ankara Kolejliler, Karesispor, Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent

B Grubu: Türk Telekom, Petkimspor, Bahçeşehir Koleji, Bandırma Kırmızı, Selçuklu Belediyespor, Düzce Belediyespor

C Grubu: Antalyaspor, Yalova Group Belediyespor, Bursaspor Durmazlar, Afyon Belediyespor, İstanbulspor Beylikdüzü, OGM Ormanspor 

 

Skorer.com sitesinde yer alan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. Haberleri kaynak göstermeden kullanmayınız.
canlı skor
  • CF America0 - 0M. United31dk
  • Ural S.R-Qatar SC13:00
  • Heracles-Sportfreunde Lotte17:00
  • GFC Ajaccio-Nimes17:30
  • Beşiktaş-FC Krasnodar18:00
  • Reading-Rubin Kazan18:00
  • Terek Grozny-İstanbul Başakşehir18:00
  • AC Milan-Novara18:00
Tüm maçlar için tıklayın
Cum.
 1X2 ...
20:00157
MIEDZ LEGNICA POGON SZCZECIN2.702.802.10
20:30158
DUKLA PRAG VIKTORIA PLZEN4.003.301.55
21:00159
AALBORG MIDTJYLLAND3.003.201.80
21:30162
TÜRKİYE (U19) FRANSA (U19)7.004.001.25
22:00167
CFR CLUJ BOTOSANI1.303.756.25
İlginizi ÇekebilirX