Edirne

Yerel Haber
10 Kasım 2017 - 16:11

"Türkiye Cumhuriyeti'nde Bütün Yollar Atatürk'e Çıkar" Dedi, Anıtkabir'e Gitmek İsteyenlere Destek Verdi

IHA

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 10 Kasım’da Ata’nın huzuruna gitmek için twitter üzerinden otobüs desteği isteyen 1907 ÜNİFEB Trakya Üniversitesi üyesi öğrencilerini Anıtkabir’e yolcu etti.
1907 ÜNİFEB Trakya Üniversitesi üyesi öğrenciler, twitter üzerinden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile iletişime geçerek "Başkanım 10 Kasım için bu kardeşlerinize bir araç desteği sağlarsanız ekonomik yetersizlikten gelemeyen öğrenciler için güzel bir imkan olur" mesajı ile destek istedi. Başkan Gürkan ise mesaja "Türkiye Cumhuriyeti’nde bütün yollar Atatürk’e çıkar. Biz de Ata’ya gitmek isteyenlere her desteği veririz elbette" diye cevap verdi.
Öğrencileri ilk olarak makamında kabul eden Başkan Gürkan, öğrencilerin istediğini geri çevirmeyerek, araç desteğinde bulundu. Gürkan, yaklaşık 70 kişilik öğrenci grubunu Ata’nın huzuruna çıkmak için Anıtkabir’e "Yolunuz açık, rehberiniz Atatürk ilke ve devrimleri olsun" diyerek yolcu etti.
Sabah saatlerinde Ankara’ya varan öğrenciler, ellerinde Türk bayrakları ve Mustafa Kemal Atatürk’ün posterleriyle Anıtkabir’e giderek, Ata’ya olan özlemlerini dile getirdi.

EdirneYerel Seçim Sonuçları

Edirne Hava Durumu

3°CŞİMDİPAZARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.