İzmir

Yerel Haber
09 Haziran 2017 - 03:12

Türkiye'de İlk Kez Algı Merkezi Kuruluyor

IHA

Dünya gündeminde son zamanlarda fazlasıyla yer teşkil eden algı operasyonları ile ilgili Türkiye’de yeni bir merkez kuruluyor. İlk olma özelliğini taşıyan merkezi kurmaya hazırlanan Türk Stratejist Cem Bağcı, birçok akademisyen, stratejist, sanatçı ve teknoloji uzmanıyla yola çıktı.
Dünya’da başta siyaset olmak üzere, birçok alanda yepyeni ve etkili bir iletişim yöntemi bulundu. Toplumların ihtiyaç ve tercihlerini belirleyerek yön veren algı yönetimi merkezleri her geçen gün çok daha fazla önemsenir ve uygulanır oldu. Gerek siyasi çalışmalarda, gerekse toplumsal tercihleri yönlendirme, uyarma ve ayırt etme sürecinde etkin rol oynayan algı merkezleri, Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) son seçimlerinde dikkatleri üzerine topladı. ABD’nin seçimlerinde yoğun görev alan algı merkezleri, aynı zamanda dünya düzeninin sağlıklı işleyişi ve ülkeler arası ilişkilerde kaosu engelleyecek yeni iletişim modüllerinin geliştirileceğinin de sinyallerini verdi. Bunun üzerine harekete geçen Türk Stratejist Cem Bağcı, Türkiye Algı Merkezi’ni (TAM) kurarak coğrafi, ekonomik ve siyasi algı haritaları oluşturmaya hazırlanıyor. Dünyanın birçok ülkesinde temsilciliklerinin de bulunacağı merkez, eş zamanlı olarak çok sayıda resmi kurumla partnerlik ve bilgi alışverişi de yaparak toplumumuzun ihtiyaçlarını ve tercihlerini şekillendirmek için küresel bir düzen kurmayı hedefliyor. TAM’ın Türkiye için yararlı olacağını, aynı zamanda önceliğin yararlı düşüncelerini desteklemek ve yaygınlaştırmak olduğunu belirten Türkiye Algı Merkezi kurucusu Cem Bağcı, “Ülke üzerindeki olumsuz projeleri teşhis etmek ve durdurmak, şirketlerimizin dünyaya açılmalarına katkı sağlamak ve mutlu, sağlıklı, kendi kararlarını verebilen bir Türkiye için çalışmak ilk hedefimiz.” şeklinde konuştu.
Türkiye Algı Merkezi’ni kurarak Türkiye için önemli bir adım attıklarını dile getiren Bağcı, TAM’ın kadrosunda çok sayıda alanında uzman akademisyen, sanatçı, teknoloji ve stratejist bulunduğunu belirtti.

İzmirYerel Seçim Sonuçları

İzmir Hava Durumu

12°CŞİMDİPAZARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.