16.03.2017 02:30 | Son Güncelleme:
DHA, AA

Türkiye ‘evet’le Avrupa’yı inletecek

Türkiye’nin büyük bir memleket olduğunu, Avrupa siyasetinin Türkiye’den belirlendiğini söyleyen Yıldırım, “Bizi kutlu yolculuğumuzdan döndüremezler. Türkiye, ‘evet’le Avrupa’yı inletecek” dedi

Başbakan Binali Yıldırım, milletin 16 Nisan’da hayırcılar korosuna dersini vereceğini, sandıkları ‘evet’le dolduracağını ve Türkiye’nin evet oylarıyla şahlanacağını ve Avrupa’yı inleteceğini söyledi. Yıldırım’ın Ardahan PTT Kavşağı ve Artvin Milli İrade Meydanı’ndaki miting  mesajları şöyle:
YÜKSELİŞİMİZİ DURDURMAK İÇİN HAYIR DİYORLAR: Bunların projeleri, hizmetleri yavaşlatmak için denemedikleri yol yoktur. Ne zaman iktidara ortak oldularsa muhakkak bir ekonomik kriz yaşandı. Diz boyu yoksulluk. Türkiye benzin, yağ, gazyağı, tüp kuyruklarının hep bunların zamanında gördü. Şimdi de memleketin yükselişini durdurmak için ‘Hayır’ diye yollara düştüler. Hayır’dan hayır gelmez, evet’te bereket vardır.

SAHİP ÇIKAMADILAR: Anamuhalefet, ‘Türkiye kalkınmasın, büyümesin. Küçük olsun, benim olsun’ anlayışında. Darbelere, vesayete, kumpaslara bunlar kapıyı kapatamadı. Sadece AK Parti yaptı diye 15 yıllık kazanım bir anda yok olsun, gitsin ona razılar. Hayır diyerek teröre, kutuplaşmaya zemin hazırlıyorlar. Bunlar bir belediyeye bile sahip çıkamadılar, ülkenin geleceğine mi karar verecekler? 
TÜRKİYE ŞAHLANACAK: Milletimiz inşallah 16 Nisan’da bu hayırcılar korosuna dersini verecek, yetkiyi ele alacak, sandığa gidecek, evvelallah sandıkları ‘evet’ diye dolduracak. Evet oylarıyla Türkiye şahlanacak. Buna içerideki hayırcılar ve dışarıdaki yandaşları engel olamayacak.
YATIYORLAR, KALKIYORLAR TÜRKİYE: Bakın Avrupa’da bazı ülkeler, CHP hayırcı ekibiyle aynı şarkıyı söylüyor, aynı dili konuşuyorlar. Almanya, Hollanda yöneticilerini buradan kınıyorum. Aslında Almanya’da, Hollanda’da yaşayan milyonlarca kardeşimiz, soydaşımız yıllardan beri o ülkelerin ekonomilerine, refahına katkı sağlıyor. Esasında Almanya olsun, Hollanda olsun nüfusun çoğu, orada yaşayanların büyük bir kesimi Türkiye’ye karşı düşman değil, Türkiye’nin dostu ama yöneticiler, seçim olacak, fazla oy almak için oturuyorlar, yatıyorlar, kalkıyorlar Türkiye. Türkiye olmayınca işleri rast gitmiyor. Bu Türkiye ne kadar büyük bir memleketmiş. Avrupa’nın siyaseti de artık Türkiye’den belirleniyor. Bilsinler ki bunlar bizi kutlu yolculuğumuzdan döndüremezler. 16 Nisan’da. Türkiye, ‘evet’le Avrupa’yı inletecek... 
TUTABİLENE AŞK OLSUN: Türkiye’nin vaktini, insanımızın enerjisini boşa tüketen bu terör belasını da memleketimizin gündeminden düşüreceğiz. Millet olarak mutlu, kalkınmış bir Türkiye için birlikte çalışacağız. Birlik, beraberlik içinde, tek yürek halinde yürümeye devam edeceğiz ve bütün hayalleri tek tek gerçeğe dönüştüreceğiz. Biz Türkiye’nin dünü, bugünü, yarınıyız. Biz Türkiye’nin aydınlık sabahıyız. Biz Türkiye’nin sevinciyiz, hüznüyüz, heyecanıyız. Yeni dönemde Türkiye’yi tutabilene aşk olsun. Türkiye’nin yolu açık olsun.” 

DEFTERİNİZ DÜRÜLECEK: PKK bölücü terör örgütü diyor ki ‘Aman ‘Hayır’ çıkması için gece gündüz çalışın, sakın ‘Evet’ çıkmasın’. Feto’yla kol kola girmişler, baş başa vermişler ‘Hayır’ çıkması için gece gündüz çalışıyorlar. Ne yaparsanız yapın  ‘Evet’ çıkacak, sizin de defteriniz dürülecek... Çeteler, cuntalar, Fetolar asla ve asla  ülkenin kaderiyle oynayamayacaklar. 

Batum’da Kvirikaşvili ile görüştü
Başbakan Yıldırım Artvin’de düzenlenen mitingin ardından karayoluyla Batum’a geçti. Başbakan Yıldırım ve Gürcistan Başbakanı Giorgi Kvirikaşvili burada bir restoranda yaklaşık 1 saat görüştü. Basına kapalı gerçekleşen görüşmenin ardından gazetecilere açıklama yapan Yıldırım, “Hazır Artvin’e gelmişken değerli dostum Kvirikaşvili’nin davetine icabet ettik. Planlanmamış bir toplantı için geldik, sohbet ettik” ifadesini kullandı. l AA
Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0