Gündem
29.08.2011 - 15:38 | Son Güncelleme: 29.08.2011-15:42

Türkiye'nin ikinci kadın valisi göreve başladı!

YALOVA’nın ilk, Türkiye’nin ikinci kadın valisi Esengül Civelek, bugün görevine başladı. Polis mangasını selamlayan Vali Civelek, kendisini karşılayan Valilik personeliyle tek tek tokalaştı.

Sitene Ekle

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından imzalanan kararnameyle Yalova Valiliği’ne atanan Milli Eğitim Bakanlığı eski Müsteşarı Esengül Civelek için Yalova Valiliği bahçesinde tören yapıldı. Çevredekiler, Yalova’nın ilk kadın valisini görebilmek için bahçeyi çevreleyen parmaklıkların dışında bekledi. Kendisini karşılayan protokolle tek tek tokalaşan Vali Esengül Civelek, ardından makamına geçti.

Türkiye'nin ikinci kadın valisi göreve başladı Foto galeri için tıklayın Burada açıklama yapan Vali Esengül Civelek, Yalova’ya vali atanmaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek, Yalova’ya hizmet edeceği için gurur, onur ve mutluluk duyduğunu söyledi. Yalova’nın gelişmesi için el birliğiyle çalışacaklarını ifade eden Vali Esengül Civelek, "İlimizin her yönden, her açıdan kalkınması, gelişmesi için çalışmalarımızı çok değerli Yalovalılar’la, kamu kurum kuruluşları, yerel yönetimler, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği, elbirliği, gönül birliği içerisinde gerçekleştirdiğimiz ve sorunların çözümünde diyalog ve karşılıklı görüş alışverişi benimsediğimiz takdirde ilimiz için güzel, önemli hizmetler gerçekleştirebileceğimize inanıyorum" diye konuştu.Vali Civelek, amaçlarının vatandaşın mutluluğu, huzuru, refahı ve yaşam kalitesinin arttırılması olduğunu dile getirdi. Daha önce Yalova Valisi olarak görev yapan kişilere teşekkür ettiğini kaydeden Vali Esengül Civelek, "Kamu hizmetlerinin kaliteli, etkin, süratli, verimli bir şekilde sunulması, kamu yönetimi mekanizmalarının sağlıklı bir şekilde işletilmesi, devlet ve vatandaş arasında anlamlı bir ilişki oluşturulabilmesi, bizim en önemli görevimizdir. Bu görevleri yerine getirirken de adalet, eşitlik, tarafsızlık, insan hakları, hukukun üstünlüğü, dürüstlük, sorumluluk gibi ilkeler esas alınacaktır. Başlatılan tüm proje ve çalışmalar, yatırımlar kaldığı yerden aynı şekliyle devam edecektir" diye konuştu.

Vali Civelek, Yalovalılar’ın Ramazan ve Zafer bayramlarını da kutladı.


100.000$ Sanal Para ve Eğitim Rehberi ile Forex’i Ücretsiz Öğrenin! 2017 Yılı 2.Çeyrek Kâr/Zarar Oranı: %29 / %71


Etiketler:
Bilgi YarışmasıNazım Hikmet'in mezarı hangi ülkededir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
Rusya havasahasında iken düşen ve devlet başkanı, din adamları, askeri yetkililerini bir anda yitiren ülke hangisidir?
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX