Antalya

Yerel Haber
14 Haziran 2018 - 20:22

"Türkiye'nin İlk 1000 İhracatçı Firması" Araştırması

TİM tarafından düzenlenen araştırmaya göre Antalya'dan listeye 11 firma girdi

ANTALYA (AA) - Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen "Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçı Firması" araştırması sonuçlarına göre, Antalya'dan listeye 11 firmanın girdiği bildirildi.

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) Başkanı Hakkı Bahar, yaptığı açıklamada, TİM tarafından 16 yıldır yapılan ve 26 sektörü kapsayan "İlk 1000 İhracatçı Firma" araştırmasının sonuçlarının açıklandığını hatırlattı.

Türkiye'nin en büyük ihracatçı firmalarının belirlendiği araştırmada, listeye BAİB üyesi 11 firmanın girdiğini belirten Bahar, Batı Akdeniz'den 11 firmanın Türkiye'nin en büyük ihracatçı firmaları arasına girmesinin geleceğe yönelik motivasyonu artırdığını ifade etti.

Bahar, listeye giren firmaları kutlayarak, şunları kaydetti:

"Önümüzdeki yıllarda Batı Akdeniz'den daha çok firmanın listeye girmesini temenni ediyorum. Ülkemizin her alanda daha güçlü olabilmesi adına üretmek ve ürettiğimizi ihraç etmek zorunda olduğumuzu bu vesileyle bir kez daha ifade etmek istiyorum. Bu çerçevede BAİB Yönetim Kurulu olarak bizler de hazırladığımız bir dizi projeyi hayata geçirmek için gün sayıyoruz. Amacımız daha önce ihracat yapmayan firmaların ihracat yapmasını sağlayarak, Batı Akdeniz'in ihracat rakamlarını daha yukarılara çekmektir."

AntalyaYerel Seçim Sonuçları

Antalya Hava Durumu

10°CŞİMDİCUMARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.