02.12.2008 13:34 | Son Güncelleme:

Türkiye’nin ilk çok uluslu web projesi tanıtıldı

Türkiye’nin profesyonel, nitelikli ve odaklı “business networking” (iş ağı) platformu Pronected, Aktif İleti Grubu'nun yatırım ve desteğiyle hem Türkiye'de hem de yurtdışında hedef büyüttü. Aktif İleti Grubu’nun 1,5 milyon dolarlık yatırımla %70’ine ortak olduğu Pronected, önümüzdeki bir yıl içinde 500 bin üyeye ulaşmayı amaçlıyor. 2009 yılından itibaren farklı avantajlar içeren üyelik seçenekleri sunmaya başlayacak olan Pronected’a www.pronected.com adresinden ulaşılabiliyor ve ücretsiz olarak üye olunabiliyor. Pronected üyeleri, başarı hikayelerini, kariyer hedeflerini, iş ilişkilerini ve yeni iş fikirlerini diğer profesyonellerle paylaşıyorlar. En gelişmiş teknolojilerden yararlanarak işlevselliği ve bilgi güvenliğini ön planda tutan Pronected, üyelerinin “iş ilişkisini” bir üst boyuta taşıyor.
Küresel bir marka yaratma hedefiyle Pronected’a yatırım yapmaya karar verdiklerini dile getiren Aktif İleti Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Köse konuyla ilgili şunları söyledi:
“Aktif İleti Grubu olarak yenilikçi ve fark yaratan projelere ilgi duyuyor ve değer veriyoruz. Tüm işlerimizde topluma ve iş dünyasına değer katma anlayışını ön planda tutuyoruz. Pronected ile tanıştığımızda sistemin kusursuz ve kullanışlı yapısından, iş dünyasının ihtiyaçlarını kavrama ve çözüm üretme yaklaşımından etkilendik. Değişik ülkelerde milyonlarca kilometrekarede hizmet veren fiziki lojistik ağımız ile Pronected’ın sanal ortamdaki iş ağının sinerjisinden doğabilecek yenilikler ve inovatif hizmetler bizleri heyecanlandırdı. Böylece business networking alanına yepyeni bir yaklaşım getirebileceğimize inandığımız için de yatırım yapma kararı aldık. Aktif İleti Grubu olarak halen çeşitli ülkelerde faaliyette bulunuyor ve yeni ülkelere açılmaya devam ediyoruz. İki yıla yayılan bir süreç içerisinde gerçekleştireceğimiz 1,5 milyon dolarlık yatırımla Pronected’ı yurtdışında lokal ofisler aracılığıyla tanıtıp hızla büyütmeyi ve küresel bir marka haline getirmeyi hedefliyoruz.”
Pronected Genel Müdürü Hakan Kadir Erdemir, Türkiye’nin ilk çokuluslu web projesi olarak business networking alanına yepyeni bir soluk getirdiklerini belirtti ve şöyle devam etti:
“Business networking platformları milyonlarca profesyonel ve üniversite öğrencisi tarafından kullanılıyor. Çünkü bu platformlar fiziksel olarak yapılan kartvizit paylaşımının online platformlarda gerçekleştirilmesini sağlıyor. Business networking sayesinde iş ilişkilerinizi geliştiriyor, kariyer basamaklarını daha hızlı çıkabiliyorsunuz. Pronected olarak bu konuya farklı yaklaşımımız ve üyelerimize sunduğumuz yeniliklerle kısa sürede büyük ilgi gördük. Bugün geldiğimiz noktada Aktif İleti Grubu’nun yatırımı ile çalışmalarımıza hem yurtiçinde hem de yurtdışında hız vermiş bulunuyoruz. Romanya, Ukrayna ve Rusya operasyonlarının ardından Avrupa ve Ortadoğu’daki farklı ülkelerde de faaliyet göstereceğiz. Bu ülkelerin her birinde kendi ofislerimizde deneyimli çalışanlarla faaliyet gösterecek ve alanımızda liderlik hedefiyle hareket edeceğiz.”
Aktif İleti Grubu e-İş Geliştirme Müdürü Okan Barlas ise, Pronected’ın altyapısında en gelişmiş teknolojilerin kullanıldığına dikkat çekti:
“Pronected’ı sürekli gelişen ve yenilenen bir proje olarak görüyoruz. Her sektörden profesyonelin ihtiyaç duyacağı araçları temin etmek hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu da tabii ki esnek, güncel ve hızlı bir teknoloji kullanmamızı gerektiriyor. Öte yandan business networking denildiği zaman ilk akla gelen konulardan birini bilgi güvenliği oluşturuyor. Çünkü bu platformlar üzerinde kullanıcıların özel bilgileri de yer alıyor. Pronected en yeni teknolojilerden yararlanarak, bilgi güvenliğini dünya standartlarının ötesine taşıyor. Kullanılan teknolojiler sayesinde Pronected üyeleri ‘iş ilişkilerinin’ boyutu, bağlantıları ve profil durumlarına yönelik olarak anında detaylı bilgi sahibi olabiliyorlar.”

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0