Eğitim

Eğitim

16.09.2009 - 12:05 | Son Güncelleme: 16.09.2009-12:11

Türkiye'nin ilk Fütürizm Okulu açılıyor!

Geçen yıl Türkiye’nin ilk Fütüristler Zirvesi’ni gerçekleştiren Bahçeşehir Üniversitesi, bu yıl da Fütüristler Derneği ile Türkiye’de ilk kez ‘’Sertifikalı Fütürizm Okulu’’ başlatıyor.

Sitene Ekle
Türkiye'nin ilk Fütürizm Okulu açılıyor!

Türkiye'nin ilk Fütürizm Okulu Fütüristler Derneği ile işbirliği içinde, sektör ve fikir önderi 14 Fütürist konuşmacının sağlayacağı içerik ile yedişer haftadan oluşan, toplam 14 haftalık bir programla 3 Ekim Cumartesi günü, saat 10:00 da Bahçeşehir Üniversite’sinin Beşiktaş kampusunda start alıyor!

Her biri alanında otorite olmuş iş insanları ve liderlerin farklı konulardaki aktarımları ile gerçekleşecek Türkiye’nin ilk Fütürizm Okulu; birey, kurum ve toplumsal açıdan ‘’olumlu gelecek tasarımı’’ için, Fütürizm kavram ve yaklaşımı ile farkındalık yaratmayı, geliştirmeyi ve yaymayı amaçlıyor. Konuşmacı ve içerik detayları için lütfen ekli dokümana bakınız.

M-GEN Gelecek Planlama Merkezi Kurucusu, Fütüristler Derneği Başkanı ve Bahçeşehir Üniversitesi CO-OP Direktörü Ufuk Tarhan tarafından yönetilen Fütürizm Okulu’nun içerik tasarımı Üniversity Of Houston Fütürizm Birimi Başkanı Peter C. Bishop-PhD ve Derneğin Yönetim Kurulu üyesi, aynı zamanda Türk Telekom Uluslararası Standartlar ve Regülasyon Yöneticisi Dr. Mustafa Aykut tarafından yapıldı. İlk Fütürist Öğrenci kulübünü de kuran Bahçeşehir Üniversitesi, Fütürizme, ‘’Olumlu Gelecek Tasarımına’’ büyük destek veriyor ve bu konudaki çalışmalara katkısını kesintisiz sürdürüyor. 21. Yüzyılda başarının ‘’daha iyi bir geleceği tasarlamakla’’ mümkün olacağına dikkat çeken Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel; bugüne kadar pek çok ünvana sahip olduğunu, ancak içlerinden en çok ‘’eğitim tasarımcısı’’ kimliğini sevdiğini belirterek, ‘’fütüristik, inovatif, startejik ve sürdürülebilir’’ projelere, çalışmalara destek vermeye devam edeceklerinin altını çiziyor.

Geçen yıl Bahçeşehir üniversitesi ana sponsorluğunda gerçekleştirilen Türkiye’nin ilk Fütüristler Zirvesi’ne çağımızın Leonardo Da Vinci’si, en önemli Gelecek Tasarımcılarından 93 yaşındaki Jacque Fresco onur konuşmacısı olarak katılmıştı. Jacque Fresco, 100 Milyondan fazla kişi tarafından izlenen ünlü Zeitgeist Addendum (Zamanın Ruhu) belgeselinin en önemli konuşmacılarından ve tasarımlarıyla içerik sağlayıcılarından biri olarak kitleler tarafından takip edilen bir fenomen haline gelmiş durumda. Fütüristler Derneği Başkanı Tarhan tarafından verilen bilgiye göre, 2009 da yapılması planlanan, kriz nedeniyle 2010’a alınan ikinci Fütüristler Zirvesi’nin konusu ‘’Nano Gelecek Herşey Değişecek’.

Onur konuşmacısı geçtiğimiz aylarda lansmanı yapılan Transcendentman filminin ‘’huzursuz dahisi’’ Ray Kurzweil. Kurzweil Zirveye 3D Video Konferans, Teleporter Teknolojisi ile bir anlamda ışınlanarak katılacak. Kurzweil ABD’nin teknoloji alanındaki en yüksek nişanı olan “Ulusal Teknoloji Madalyası”nı dönemin başkanı Bill Clinton’un elinden almıştır. Zirve detayları önümüzdeki aylarda açıklanacak.

Kimler katılmalı?

Fütürizm Okulu’na ‘’nasıl bir gelecek?’’ sorusuna yanıt arayan, bu arayışa ‘’inovatif, stratejik ve sürdürülebilir yanıtlar oluşturmaya çalışan’’ İş insanları, yatırımcılar, sektör temsilcileri, gençler, ebeveynler, akademisyenler… herkes katılabilecek. Tarih, saat, yer? 3 Ekim 2009 Cumartesi başlıyor. Tüm seminerler Cumartesi günleri, sabah gerçekleşiyor. Seminer Saati: 10:00-13:00 Yer: Bahçeşehir Üniversitesi – Beşiktaş Kampusu- İstanbul Katılım: 220 TL (KDV Dahil) / 7 Ders için Parça parça katılmak isteyenler için; Tek hafta fiyatı: 50 TL (KDV Dahil) BÜSEM’e kayıt olup, ödeme dekontu yollamak gerekiyor.

Kayıt ve bilgi için;  info@futurizm.org adresinden iletişim kurulabilir.


©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX