Ekibin imzasını taşıyan ve özel reçetelerle hazırlanan menüde, 29 farklı olmadık kahve ve 16 farklı kahvesiz olağan dışı lezzet bulunuyor. Turkuaz rengin sıcaklığını deneyimsel mutfakla buluşturan Olmadık Kahveler Atölyesi, farklı tatlar arayanlara hitap ediyor. Meşe isinden yöresel tatlara, rokadan çileğe kadar farklı aromalara sahip birçok malzeme özellikle kahveyle buluşuyor. Sonunda ise 28inch, Amigo, Esmeralda, CocoBongo gibi eğlenceli isimlere sahip içecekler ortaya çıkıyor. Tariflerini büyük bir gizlilikle saklayan Olmadık Kahveler ekibi, konuklarına denedikleri her içeceği bıkmadan ve usanmadan hikayesiyle anlatıyor, hatta dileyenler için menüde olmayan ancak yeni çalışılan tatları da ilk deneyim için sunuyor.

Füzyon yaklaşımıyla Türkiye’de daha önce yapılmamış bir işe imza atan ve dünyada da bu konuda öncülerden biri olan atölyenin kahveye yaklaşımı, 3. nesil kahvecilerden oldukça farklı. Alışılmış %100 Arabica orta kavrulmuş çekirdeklerin aksine, farklı dokularda asiditelerin çakışmaması için daha yoğun kavrulmuş kahve çekirdekleri, Robusta çekirdeklerle harmanlanarak kullanılıyor. Bir nevi laboratuvar gibi çalışan ArGe mutfağında, bir matematik problemini çözer gibi, asit ve şeker oranlarının yer aldığı tablolarla önce kağıt üzerinde çalışılıyor, ardından uygulama yapılıyor. Bu sebeple de her meyve, her baharat veya her özüt kahvelerle bir araya gelemiyor. Öyle ki çikolata barındıran tariflerde dahi çikolatanın oranı biraz değişse, kahvenin tadı tümüyle bozuluyor. Kahvelere proteinli, bademli, laktozsuz, yağlı, yarım yağlı sütler veya soya sütü eşlik edebiliyor.

Miksolojiyi (karıştırma sanatı) odağına alarak kahve reçeteleri geliştiren Olmadık Kahveler, yeni tatlar ortaya çıkarmak için amatör bir ruhla başlayan arayışını sürdürürken, yarattığı özgün lezzetleri daha fazla kişiye ulaştırmak hedefiyle kahve atölyeleri kurmaya karar verdi. Olmadık Kahveler, başka hiçbir adreste bulunamayacak tatlar için, kahve tutkunlarını ve alternatif lezzet arayanları İstanbul / Caddebostan İskele Sokak’ta ve Ankara / Tunus Caddesi’ndeki atölyelerinde ağırlıyor.