Türkiye'nin ilk vampir dizisine hazır mıyız?

Daha önce hiç yapılmamış, denenmemiş yeni bir senaryoyla karşı karşıyayız. Acaba böyle bir kurguya hazır mıyız diye merak ediyor insan. Kerem Bursin, Selma Ergeç, Birkan Sokullu, Elçin Sangu ve Türkü Turan gibi güçlü isimler var yeni vampir dizimizde. Dizinin adı: Yaşamayanlar. 

Türkiye'nin ilk vampir dizisine hazır mıyız?

Bu kadar güçlü kadro tutmayacağını düşünse evet der mi?

Bu kadar güçlü kadro tutmayacağını düşünse evet der mi?

Dizinin kadrosu epey güçlü. İzleneceğini ve beğenileceğini düşünmeseler kabul etmezlerdi. Her şeyden öte Pınar Bulut böyle bir projeyle karşımıza çıkmazdı sanki.


BluTv ve PuhuTv gibi oluşumların hayatımıza girmesinin de çok payı var bu meselede. Normal kanallarda rahatça yapılamayacak projeler bu platformlarda bize sunulabiliyor. 

E böyle bakınca, denemekten zarar gelmez diye düşünüyorum. Daha önce yapılmamış şeylere çok da uzak kalmamak gerek.

Ezel'in senaristinden kötü senaryo çıkar mı?

Ezel'in senaristinden kötü senaryo çıkar mı?

Açık konuşmak gerekirse Yaşamayanlar'a biraz önyargıyla yaklaşıyorum. Bir süredir devam eden vampir furyası bizede vurdu. Önyargılarımı yıkabileceğimi düşündüren tek şey dizinin 20 Dakika, Suskunlar ve Ezel'in senaristi Pınar Bulut'un elinden çıkmış olması... Bu kadar mükemmel dizilerin yaratıcısı Bulut'un kötü bir senaryoyla karşımıza çıkmayacağını düşününce başta yadırgasak bile sonra dizi belki sarar diye düşünüyorum.

Hani olur ya, acayip akıcıdır izledikçe izleyeseniz gelir, merak edersiniz. Öyle bir şey olabilir. 

Yine de garip gelecek

Yine de garip gelecek

Daha önce çokça vampir dizisi veya filmi izlemişsinizdir. Twilight, Vampire Diaries veya Originals gibi... Yaşamayanlar'ın ilk fragmanını izlediğiniz an Originals ile bir benzerlik kurulabiliyor.

Ama zaten vampir dizileri genelde aynı konular etrafında dönüyor. Bu yüzden hem normal hem de aşina olunan bir şeyler sunmak akıllıca bence. 

Vampir dizisi izlerken, Türkçe duymak, Türk oyuncular izlemek her şekilde garip gelecek. Bakalım dizi bizleri ne kadar kendine çekecek?

Bu makaleye ifade bırak