Siyaset
19.05.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 19.05.2017-2:30

Türkiye’nin itibarı yerle yeksan edildi

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “Amerika ziyaretinden geriye bir emoji ile tarif edilebilecek bir Amerika’ya gidiş geliş kalmıştır. Amerika’da, Türkiye’nin itibarı bir kere daha yerle yeksan edilmiştir. Bizce sonuçları bakımından Türkiye lehine hiçbir kazanımın elde edilmediği bir ziyarettir” dedi.

Sitene Ekle
Altay, Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump görüşmesine değinerek, “Atılan taş, ürkütülen kurbağaya değmemiştir. Bu ziyaret için noktalama işaretiyle yapılacak bir değerlendirme yoktur. Olsa olsa sosyal medyada kullanılan emojilerle bu ziyarete değişik anlam ve değerlendirmeler yüklenebilir” ifadesini kullandı. 

Altay, şöyle devam etti: “Fetullah Gülen, Reza Zarrab, YPG-ABD ilişkileri, Irak, Suriye gelişmelerinin konuşulduğu anlaşılmakla birlikte bu ziyarette somut hiçbir sonuç elde edilememiştir. Trump’un, Andrew Brunson isimli papazın ABD’ye iadesini istemesi, Erdoğan’ın da Fetullah Gülen’in Türkiye’ye iadesini istemesi, Amerikan basınının gördüğü belki de tek şeydir.” l ANKARA Milliyet

Etiketler:
Bilgi YarışmasıTürk Sinemasında "Çirkin Kral" sanıyla anılan oyuncu hangisidir ?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler

    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX