13.08.2017 02:30 | Son Güncelleme:
DHA, AA 

Türkiye seni unutmaz Eren

Maçka’da PKK’lı teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen astsubay Ferhat Gedik’le 16 yaşındaki Eren Bülbül’ün hikayesi ülkeyi yasa boğdu...Teröristlerin yerini güvenlik güçlerine haber veren Eren Bülbül’ün çatışma anında da “Komutanım yere yatın” diye uyardığı öğrenildi...

Trabzon’un Maçka ilçesinde önceki gün saat 15.00 sıralarında PKK’lı teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen ve tüm Türkiye’yi yasa boğan 41 yaşındaki Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik ile daha 16 yaşında şehit olan Eren Bülbül, tüm Türkiye’yi hüzne boğdu. Doğum gününde sonsuzluğa uğurlanan Astsubay Gedik ile Trabzonspor sevdalısı Bülbül’ün hikayesi yürekleri yaktı.

‘İyi ki varsın Eren’

Güvenlik güçlerine yardımcı olurken şehit olan Eren Bülbül’ün iki ay önce sosyal medya hesabından “Biride çıkıp demiyor ki Eren iyi ki varsın:(“paylaşımında bulunması dün aynı başlıkla sosyal medyada günün konusu oldu. Eren’in yaşadığı Maçka ilçesinde ev ve iş yerlerine Türk bayrakları asıldı. Lise öğrencisi Bülbül, Trabzonspor sevdasıyla tanınıyor, Trabzonspor Futbol Okulu’nda eğitim alıyordu. Eren’in babasının da kısa bir süre önce vefat etttiği öğrenildi.
Bülbül’ün ağabeyi Arif Bülbül, terörü lanetleyerek, “Ne diyeyim, bu durumda ne denir ki. Allah teröristlerin belasını versin. İnanılacak gibi değil. Eren televizyonda çatışma haberlerini izlediğinde, şehit olduğunda çok üzülür ve kızardı, ‘ben de askere gideceğim ve şehit olacağım’ derdi. Gerçekten de oldu”  diye konuştu. 

Maçka bağrına bastı

Amca Murat Bülbül de, “Eren, güvenlik güçlerimize yardımcı olmak istemiş. Görmüş teröristleri ve ‘buradalar’ demiş. O halde bile ‘komutanım yere yatın.’ demiş ama maalesef kaybettik” diye konuştu. 

Eren Bülbül için dün memleketi Maçka’da cenaze töreni düzenlendi. Bülbül’ün Türk Bayrağı’na sarılı olan ve polis mangası tarafından taşınan tabutu tekbirler eşliğinde ilçe meydanına getirildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da katıldığı cenaze töreninde Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Trabzonspor Asbaşkanı Ahmet Çubukçu ile futbolcu Onur Recep Kıvrak da hazır bulundu. Törene, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanlığı ve Başbakan Binali Yıldırım ve birçok bakanlık ile  Türk Silahlı Kuvvetleri adına çelenkler gönderildi. İlçedeki alana sığmayan çok sayıda kişi de töreni çevredeki binalardan izledi. Töreninin ardından Bülbül’ün cenazesi Köprüyanı Mahallesi’ne getirildi. Anne Ayşe Bülbül, ‘böyle mi gidecektin Eren’im. Beni boynu bükük bıraktın’ diye  ağıt yaktı. Şehidin cenazesi, olay yerine yaklaşık 100 metre mesafedeki aile kabristanlığında toprağa verildi. 

PKK 24 yılda  168 çocuğu katletti

Terör örgütü PKK, gerçekleştirdiği kanlı saldırılarıyla son 24 yılda 168 çocuğu katletti, onlarca çocuğu yaraladı veya sakat bıraktı. Eli kanlı hainlerin son katlettiği çocuk ise Maçka kırsalında evden erzak çalan teröristlerin yerini güvenlik güçlerine gösterirken şehit düşen 16 yaşındaki Eren Bülbül oldu.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0