16.01.2018 - 14:00 | Son Güncelleme: 16.01.2018-16:26 A-A+

Türkiye sineması Cannes Film Festivali’yle buluşturulacak

Dünyanın en önemli sinema etkinliklerinden olan ve her yıl Mayıs ayında düzenlenen Cannes Film Festivali’nin etkinliklerinden olan Cannes Eleştirmenler Haftası program yetkilisi Pierre-Simon Gutman, 'Festivaller İstanbul'da projesi kapsamında Türkiye'ye geliyor.

Türkiye sineması Cannes Film Festivali’yle buluşturulacak

Cannes Film Festivali Eleştirmenler Haftası seçicilerinden Pierre-Simon Gutman, Sinema Eseri Yapımcıları Meslek Birliği'nin (Se-Yap) yürüttüğü ‘Festivaller İstanbul'da’ projesi kapsamında 16-19 Ocak tarihleri arasında İstanbul'a geliyor.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen ‘Festivaller İstanbul’da projesinin bu aşaması Fransız Kültür Merkezi, Atlas Post Prodüksiyon ve Walton Hotels Taksim Pera katkılarıyla gerçekleşecek. Proje kapsamında Türkiye sinemasının uluslararası önemli festival ve film marketlerindeki görünürlüğünün arttırılması hedefleniyor.

Cannes Film Festivali Eleştirmenler Haftası seçicilerinden Pierre-Simon Gutman İstanbul'da bulunacağı sürede yapılacak ‘Sektörle Buluşma' toplantıları çerçevesinde filmlerini sunan yapımcı, yönetmen ve sektör temsilcileriyle bir araya gelecek. Cannes Film Festivali Eleştirmenler Haftası kapsamında Mehmet Can Mertoğlu'nun Albüm isimli filmi geçtiğimiz sene gösterilmeye layık görülmüştü.

Bilgi YarışmasıRus halkının üçgen şekilli, 3 teli bulunan ulusal çalgısı hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.