Dünya
05.03.2012 - 14:25 | Son Güncelleme: 05.03.2012-14:30

Türkiye'ye eylem değil reklam için geliyorlar

Sitene Ekle
Türkiye'ye eylem değil reklam için geliyorlar

Dünya genelinde yaptıkları üstsüz eylemlerle adlarından söz ettiren Radikal Kadın Hakları Savunucusu FEMEN, Türkiye'ye geliyor. Ancak geliş amaçları herhangi bir olayı protesto etmek değil. Üstsüz eylemciler bir iç giyim firması olan Suwen İnternationalın davetlisi olarak gelecekler.Femen grubunun lideri olan Anna Hutsol, kadınların sağlıklı iç çamaşır giymelerini özellikle önerdiklerini belirtirken , bu nedenle de bir iç giyim firması olan Suwen International'i ziyaret edeceklerini söyledi. Hutsol, Türk kadınının kendileri için çok önemli olduğunu ve en çok destekçilerinin Türkiye'de bulundugunu da sözlerine ekledi.

ÜSTSÜZ PROTESTOLARLA TANINDILAR

Ukrayna’da başta kadın hakları olmak üzere çeşitli sorunları gündeme getirmek için üstsüz protestolarda bulunarak uluslararası üne kavuşan FEMEN grubunun dünya genelinde 200 üyesi bulunuyor. Grup, üstsüz olarak gerçekleştirdikleri protestolarla  kamuoyunda kendisine geniş yer buluyor.

Femen üyeleri en son dün Rusya'daki seçimlerde sandıkları çalmaya yönelik bir eylemi üstsüz olarak gerçekleştirmişlerdi.

Grup, geçtiğimiz ay Moskova’da eksi 30 derecede Rus Enerji devi Gazprom’a karşı klasik üstsüz eylemlerini sergilemişti. Gazprom binası önünde bir anda üzerlerini çıkaran çıplak aktivistler, “Soyguncu Gazprom söndürülsün”, “Eşkıya Gazprom”, “B.k Putin’in kalesini fethettik” gibi sloganlar atıp, “Gazprom gangster” ve “Gaz şantajına son verin” pankartları açmış ve 25 dakika gösteri yapmıştı.

Femen üyeleri Davos'ta da karlar üzerinde yoksulluğa dikkat çekmek için bir eylem gerçekleştirmişti

 

 

 


10.000$ Sanal Para ile Forex’i Ücretsiz Öğrenin! Ücretsiz Demo Hesabı için Hemen Başvurun!

Etiketler: FEMEN
Yorum Yazın
Gönder
Bilgi Yarışması"Flöre" hangi spor dalına ait bir terimdir?
Detaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
Hangisi "Yabancı ülke" anlamında kullanılan sözlerdir?
©Copyright 2012 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.