09.02.2018 01:30 | Son Güncelleme:
HABER MERKEZİ

Türkiye’yi ağlatan fotoğrafın hikâyesi

Zeytin Dalı Harekâtı’nda yaralanan askerler Ali Uysal ve Olcay Özşam’ın kaldırıldıkları hastanede birbirlerine destek olmak için el ele tutarak verdikleri fotoğraf sosyal medyada büyük yankı yaratmıştı.

Fotoğraftaki askerlerden Ali Uysal o duygusal anları anlatırken “Hastaneye gittiğimizde Olcay’ın yüzünde acı vardı. Ben de ona destek olmak için elini sıktım. O fotoğraf bir mesajdır. Benim devremin elini sıkmam, asla korktuğumuz için değil. Bu, milletimize bir mesajdır. Biz sadece el ele olalım, birlikte olalım. Kim olursa olsun hangi devlet, hangi terör örgütü olursa olsun üstesinden gelemiyeceğimiz kimse yok” dedi. 

Kaldırıldığı hastanede A Haber’e fotoğrafın hikayesini anlatan Uysal, elini sıktığı Olcay Özşam’ın kendi devresi olduğunu ve aynı mevzide savaştıklarını söyledi. Yaralandıktan sonra birbirlerini bırakmayan ve birlikte hastaneye sevk edilen iki askerden Uysal, şöyle devam etti:

‘Milletime mesaj’

“Teröristlerin attığı roket sonucu yaralandık. Roketin şarapnelleri vücudumuza isabet etti. Komutanlarımız bizi acilen Suriye’den çıkarıp hastaneye kaldırdılar. Hastaneye gittiğimizde Olcay’ın yüzünde bayağı acı vardı. Ben de ona destek olmak için elini sıktım. O fotoğraf bir mesajdır. Benim devremin elini sıkmam asla korktuğumuz için değil. Milletimize mesajdır. Biz sadece el ele olalım, birlikte olalım. Kim olursa olsun, hangi devlet, hangi terör örgütü olursa olsun üstesinden gelemiyeceğimiz kimse yok.”
Uysal, iyileşir iyileşmez yeniden silah arkadaşlarının yanına döneceğini söyledi. 

Bu habere ifade bırak
  • 4Mutluyum
  • 1Şaşkınım
  • 1Kararsızım
  • 1Kızgınım
  • 1Üzgünüm
Toplam Oy8
EtiketlerhaberSuriye