Milliyet Tatil

01.08.2018 - 10:43 | Son Güncelleme: 01.08.2018-10:52

Türkler aktarmalı uçuyor

Air France-KLM Grubu ve grubunun havayolu markası Joon, yıl başından bu yana yüzde 84’ün üzerinde doluluk oranı yakaladı. Aİr France-KLM Doğu Akdeniz Bölgesi Genel Müdürü Jérome Salemi, Türk yolcuların alışkanlıkları hakkında da bilgiler sundu

Sitene Ekle

Türklerin yüzde 50’den fazlası aktarmalı uçuyor

Air France-KLM (Joon) Doğu Akdeniz Bölgesi Genel Müdürü Jérome Salemi yaptığı açıklamada, “Türk müşterilerinin yüzde 50’den fazlası, 116 ülkede bulunan 314 varış noktasından herhangi birine yapacakları iş veya tatil amaçlı seyahatlerinde aktarma kullanıyorlar. İş amaçlı seyahat eden müşteri kitlesi Türkiye’deki ciromuzun yüzde 20’sinden fazlasını temsil ediyor” şeklinde konuştu.  Fransa; onu takip eden Amerika ile birlikte en çok yolcunun geldiği pazarların başında olduğunu belirten Salemi, Air France ile Paris Charles de Gaulle ve KLM ile Amsterdam Schiphol merkez havalimanlarında aktarma yapan önemli sayıda yolcularının bulunduğunu belirtti.

78 Yeni Uçuş Rotası

Air France-KLM grubu 2018 yılında olağanüstü durumlar dışında  global seviyede yüzde 5 oranında sürdürülebilir bir büyüme hedeflediğini açıklayan Salemi, “Bu yaz 78 yeni rota açacağız; düşük maliyetli havayolu şirketimiz Transavia ise yüzde 25’lik bir büyüme oranı yakalamış durumda, yeni uçaklar B787 Dreamliner ve Embraer 190 adlı yeni uçaklar alıyoruz. Tüm bu gelişmelerle şu anda iyi bir ivme yakaladığımızı söyleyebilirim. Türkiye’deki kapasite adaptasyonunun yanı sıra Atlas Global ve Pegasus ile ortaklıklarımızı daha da geliştirdik. Bunların ötesinde, İstanbul-Paris hattında yenilikçi havayolu şirketimiz Joon’u hizmete sunduk. Uçaklardaki yepyeni atmosferi, YouJoon uygulaması ile ücretsiz streaming imkanı, dahası gurme ve bio menüleri ile çığır açan ve seyahat deneyimini zenginleştiren Joon, yenilikler bakımından gerçek anlamda bir laboratuvar” dedi.

İstanbul’dan Los Angeles’a 4 farklı uçuş deneyimi

Salemi, Air France-KLM Grubuyla 4 farklı uçuş deneyimini test ederek İstanbul’dan Los Angeles’a uçuş deneyimlemenin çok kolay olduğunu belirtti. Joon ile yepyeni dijital ve genç havayolunu test etmek üzere İstanbul’dan Paris’e uçuş, Paris-Charles de Gaulle’den Air France’ın görkemli Airbus 380 uçağıyla Los Angeles’a geçiş, sonrasında ise KLM’nin yeni kabiniile Amsterdam Schiphol üzerinden geri dönüş ve Atlas Global ile İstanbul’a iniş imkanı olduğuna dikkat çekti.


Hangisi bir Türk müziği makâmıdır?
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX