Van

Yerel Haber
02 Ekim 2014 - 00:56

TUŞBA BELEDİYESİ KURBAN KESİM YERLERİNİ BELİRLEDİ

IHA

Van merkez Tuşba Belediyesi, Akköprü ve Kalecik mahalleleri olmak üzere 2 ayrı yerde kurban kesimi yapılabileceğini belirtti.
Kurban Bayramı’na kısa bir süre kala Tuşba Belediyesi ilçedeki kurban satış ve kesim yerlerine yönelik denetim işlemlerini artırdı. Vatandaşların bayramı rahat ve huzurlu bir ortamda geçirmesi için bütün birimleriyle özenle çalışan Tuşba Belediyesi, kurbanlıkların sağlıklı ve hijyenik bir ortamda kesmeleri için de tedbirleri aldı. Tuşba Belediyesince, kesinlikle cadde ve sokaklarda kesim yapılmasına izin verilmeyeceği dile getirildi. Açıklamada; “Belediyemizce belirtilen Kalecik Mahallesi Can Petrol arkası ile Akköprü Mahallesi Hıdrellez Caddesi Mezarlık yolu kesim yerleri dışında yapılan kurban kesimleri için cezai işlem uygulanacaktır. Ayrıca bayram öncesi ve süresince satış yerlerinde, bayram süresince de kesim yerlerinde çevre ve halk sağlığını düşünerek, temizlik ve denetim birimlerimizden yeterli sayıda görevlendirme yapılmıştır. Halkımıza şimdiden rahat ve huzurlu bir ortamda aileleriyle ve sevdikleriyle birlikte mutlu bir bayram dileriz” ifadelerine yer verildi.

VanYerel Seçim Sonuçları

Van Hava Durumu

-1°CŞİMDİCUMA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.