Kişisel BakımRSS
18.07.2012 - 14:19 | Son Güncelleme: 02.08.2012-16:34

Tüy azaltıcı yöntemler

Özellikle yaz aylarında sık sık epilasyon yapmak hem sıkıcı hem de can yakıcıdır. Peki, tüyleri azaltan yöntemler nelerdir?

Sitene Ekle
Tüy azaltıcı yöntemler

Vücuttaki tüy miktarı bölgeyle ilgilidir ve farklılık gösterir. Lazer gibi yöntemler tüylenmeyi neredeyse tamamen ortadan kaldırmaktadır. Ancak bazı yan etkileri tartışılır olduğundan veya ciddi paralar harcamak gerektiğinden genellikle son çare olarak kullanılır.

Tüy dökücü Hürrem Hamam Otu Yağı ile tüylerden kurtulmak hem doğal hem kolay!

Tüy dökmeye yardımcı kremler de tüylerinizi tamamen temizlemeyebilir. Tıraş etmek ise tüylerin daha güçlü ve fazla çıkmasına yol açabilir.Bu durumda imdadınıza yetişen tüy azaltıcı ve seyreltici ürünler bulunmaktadır. Çoğu doğal içerikli olan bu ürünler tüy köklerini zayıflatarak daha ince ve uzun sürede çıkmalarına yardımcı olur.

Epilasyon acısına karşı öneriler:

Epilasyon yapmadan önce tüy köklerini yumuşatması için bölge ılık su ile yıkanmalıdır. Sıcak su cildin hassaslaşmasına neden olur.

Epilasyon yapmaya seçtiğiniz bölgenin en dayanıklı yerinden başlayın. Dayanıklı alandan başladığınız takdirde ağrı eşiğiniz de yükselecek ve daha hassas bölgelerin acısı azalacaktır.

Epilasyon sonrasında ise yine soğuğa yakın ılık su ile bölge temizlenmelidir.

Tüy dökücü Hürrem Hamam Otu Yağı Milliyet Fırsat’ta 20 yerine sadece 9.9 TL!


Uzmanından güzellik ve makyaj önerileri için tıklayın!

DİKKAT ! Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
Yorum Yazın
Gönder
"Ne oldu can?" hangi ustamıza aittir?
©Copyright 2014 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX