Teknoloji
04.02.2016 - 15:56 | Son Güncelleme: 04.02.2016-16:02

Twitter'a GIF butonu geliyor!

Mikro blog sitesi Twitter, mobil uygulamasında GIF butonuna yer vermeye hazırlanıyor

Sitene Ekle
Kullanıcıların platformda daha çok paylaşım yapmalarını sağlamak için bir süredir çeşitli yenilikleri kullanıma sunan Twitter, gözünü GIF'e dikti. 
 
Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan iddialara göre, mikro blog devi, platformdaki GIF kullanımını yaygınlaştırmak için mobil uygulamasında GIF butonuna yer verecek. 
 
Söz konusu butonun bazı kullanıcıların uygulamalarında görünmesi de Twitter'ın bu özelliği test etmeye başladığı iddiasını güçlendiriyor.  
iOS ve Android'e ne zaman geleceği konusunda henüz resmi bir açıklamanın bulunmadığı Twitter'ın GIF butonunun, Facebook Messenger'dakine benzer bir kullanım sunduğu belirtilliyor. 
 
 
 
GIF NEDİR? 
 
Graphics Interchange Format'in kısaltması olan GIF,  Grafik Değiştirme Biçimi anlamına geliyor. Kayıpsız sıkıştırma yönteminin kullanıldığı GIF,  JPEG ile birlikte bilgisayar dünyasında kullanılan en yaygın resim saklama biçimlerinden biridir. 
Geçtiğimiz yıl kullanıcı profillerinde önemli bir yeniliğe gitme kararı alan Facebook, profil fotoğraflarında GIF ve kısa videoların da kullanılmasının önünü açmıştı. 
 
 
 
 
 
 
 

100.000$ Sanal Para ve Eğitim Rehberi ile Forex’i Ücretsiz Öğrenin! 2016 Yılı 3.Çeyrek Kâr/Zarar Oranı: %33 / %67

Yorum Yazın
Gönder
"İmla" anlamına gelen kelime hangisidir?
©Copyright 2016 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX