Teknoloji
06.01.2016 - 09:20 | Son Güncelleme: 06.01.2016-10:20

Twitter'dan karakter sayısını artırma sinyali

Twitter'ın kuruluşundan bu yana uyguladığı 140 karakter sınırını 10 bine çıkarabileceği bildirildi.

Sitene Ekle
Teknoloji haberleri veren Re/Code internet sayfasında isimsiz  kaynaklara dayandırılan haberde, Twitter'ın 140 karakter sınırlamasını kaldırmaya  hazırlandığı iddia edildi. 
 
Karakter limitinin nisan sonu ya da mayıs başında 10 bine çıkarılacağı  kaydedilen haberde, bunun dışında farklı yeniliklerin de düşünüldüğü belirtildi. 
 
Twitter şirketi, haberlere ilişkin açıklama yapmazken, şirketin CEO'su  Jack Dorsey Twitter hesabından yeniliklerin sinyalini verdi. 
 

 
Dorsey, yazdığı bin 325 karakterlik metnin ekran resmini paylaştı.  Dorsey, yaptıkları incelemelerde birçok kullanıcının karakter sınırlamasını aşmak  için uzun metinlerin ekran resmini twitlerine eklediğini tespit ettiklerini  belirterek, bu resimlerin metin biçiminde paylaşılmasının daha kullanışlı ve  güçlü olacağını düşündüklerini kaydetti. 
 
Karakter sınırlamasının "yaratıcılık" ve "özlü olmayı" geliştirdiğini  ve bunu çok sevdiklerini ifade eden Dorsey, ancak kullanıcıların talepleri  doğrultusunda yenilikler aramaktan da kaçınmayacaklarını vurguladı. 
 
Dorsey, açıklamasında, karakter sayısının artırılacağını açıkça  belirtmedi ancak sınırın 10 bin karaktere çıkacağı haberlerini de yalanlamadı. 
 

Dünyanın en ünlü şirketlerinde çalışma imkanı için tıklayın!


Yorum Yazın
Gönder
"Taçsız Kral" lakabı ile anılan Galatasaraylı ünlü futbolcu kimdir ?
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX