Teknoloji
08.04.2014 - 15:02 | Son Güncelleme: 09.04.2014-10:29

Twitter İlişki Bozuyor

Twitter üstüne yapılan araştırmalardan birisi, çiftlere kötü bir haberle geliyor.

Sitene Ekle

Missouri Üniversitesinde yapılan araştırmaya göre, aktif Twitter kullanıcıları, eşleriyle Twitter-bazlı çatışmalar yaşama eğilimi gösteriyorlar. Bu çatışmalarsa sadakatsizliğe ve boşanmaya kadar gidebiliyor.

Missouri Üniversitesi Gazetecilik bölümünden bir doktora öğrencisi olan Russell Clayton, özellikle 36 aydan kısa ilişkilerde Facebook kullanımı ne kadar yüksekse, ilişkilerin bozunma oranının da o kadar yüksek olduğu sonucuna varmış. Yaşları 18-67 arasında değişen neredeyse 600 kişiyi denek olarak alan Clayton’ın araştırması üstüne Twitter konusunda da böyle bir yorum gelmesi şüpheleri güçlendirdi.

Bu duruma karşı Clayton’ın önerisi tahmin edileceği gibi sosyal medyadan uzak kalmak değil! Tam tersine, doktora öğrencisi “Teknolojiden kaynaklanan sorunlara karşı teknoloji kullanmamak artık çok demode” diyor ve 2Life gibi uygulamaların kullanılarak Facebook ve Twitter gibi uygulamaların zedelediği ilişkileri tamir etmeyi öneriyor.


Haberin galerisi için burayı tıklayın.


Dünyanın en ünlü şirketlerinde çalışma imkanı için tıklayın!


Yorum Yazın
Gönder
Hangisi bir basketbol terimi değildir?
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX