Twitter yeni özelliğiyle devam eden etkinliklerin takibini kolaylaştıracak

12.10.2017'de eklendi12.10.2017-11:48 'de güncellendi
Twitter, zaman çizelgelerine sizi devam eden belirli olaylarla ilgili güncel tutacak yeni bir özellik sunuyor. Happening Now adlı özellik kullanıcıların devam eden bazı etkinliklere dair güncel bilgilere toplu ve hızlı biçimde erişebilmesini amaçlıyor.

milliyet.com.tr

Kullanıcıların zaman akışlarının en üstünde gösterilecek olan Happening Now bölümünde devam eden etkinliklerin yanı sıra o sırada Twitter’da Gündem olan konulara dair paylaşımlara da yer verilecek. Twitter kullanıcılara ilgi duymalarının muhtemel olduğu konu ve etkinliklere dair başlıklar gösterecek. Bu başlıklardan birine tıklandığında kullanıcılar diğer Twitter kullanıcılarının konuya dair paylaşımlarını görebilecek.

Happening Now özelliğiyle her etkinliğin sağ üst köşesinde aşağıya bakan bir ok bulunuyor. Bu oka tıklandığında kullanıcılar Twitter’a konunun ilgilerini çekip çekmediğini bildirebiliyor. Bu yeni özellik, genişletilmiş tweet limitleri ve yaklaşan yer imi oluşturma işlevi de dahil olmak üzere diğer yeni Twitter eklemelerine katılıyor.

Şimdilik, Happening Now sadece spor karşılaşmalarını içerecek, ancak Twitter, bu özelliğin önümüzdeki aylarda hızla gelişen haber ve eğlence gelişmelerini de içerecek şekilde genişletileceğini söylüyor.