Dünya

28.07.2010 - 13:33 | Son Güncelleme: 28.07.2010-14:44

Uçağı manyetik alan mı düşürdü?

Depremleri, bulutları inceleyerek tahmin eden “Uluslararası Deprem Tahmin Kurumu”nun kurucusu Ronald Karel, yine 'manyetik alan' iddialarını gündeme getirdi. Karel'in iddiasına göre, Pakistan uçağını deprem sonrası elektro manyetik alanda meydana gelen iyonize bulutlar düşürdü.

Sitene Ekle

milliyet.com.tr

Ronald Karel, Atlantik Okyanusu'na düşen Fransız uçağının kazadan bir gün önce de aynı bölgede 4.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini belirterek benzer bir iddiada bulunmuştu.

Depremlerle ilgili bulutları inceleyerek tahminlerde bulunan bilim adamı, Pakistan’da düşen Airblue şirketine ait yolcu uçağının düşmesiyle  birlikte iddialarını yineledi.

Karel, 28 Temmuz  2010 tarihinde lokal saatle 00.38'de meydana gelen depreme dikkat çekiyor.

Karel'e göre; İslamabad'ın 50-60 kilometre batısında meydana gelen 4,4 büyüklüğündeki deprem, Karaçi-İslamabad seferini yaparken ve 152 kişiyi taşıyan uçağın düşmesine sebep oldu.

Bilimadamı ayrıca, Le Monde gazetesi'nde yer alan habere de dikkat çekerek, uçağın çakıldığı Margalla üzerinde çok kalın bir bulut tabakasının olduğunu belirterek,  bu bulut tabakasının manyetik bir alanda olabileceğini ifade etti.

RONALD KAREL’İN İDDİALARINA YER VERDİĞİ MAKALESİ


Etiketler: Atlantik Okyanusu
©Copyright 2010 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.