Üçüz bekleyen Danimarkalı kadın göbeğiyle fenomen oldu

Anne olmak kimilerine göre dünyanın en büyüleyici şeylerinden biri. Anne olmayan birinin bunu anlaması beklenemez. Sosyal medyada "Anne oluyorum, 3 ayım kaldı" diye heyecanını paylaşan hiçbir kadının mutluluğuna tam olarak ortak olamayız, anlayamayız. "He" deriz geçeriz en fazla. Instagram'ı sallayan ve üçüz bekleyen Danimarkalı kadına ise bir "He"yi bile çok görüyoruz!

Üçüz bekleyen Danimarkalı kadın göbeğiyle fenomen oldu

Sosyal medyayı salladı

Sosyal medyayı salladı

Danimarka'da yaşayan Maria adlı kadın üçüz bebek bekliyor. Ve geri sayıma başlamış durumda.

'triplets_of_copenhagen' adlı bir Instagram hesabı açan ve düzenli aralıklarla hamilelik sürecini paylaşan kadına beğeni yağıyor.

 


İki gün önce hafta hafta hamilelik sürecinin yer aldığı bir fotoğraf paylaşan Maria sosyal medyayı sallamayı başardı.

"Oldukça tuhaf"

"Oldukça tuhaf"

120 bin küsür takipçi sayısına ulaşan, binlerce kez beğeni alan kadın, bu fotoğrafın altına bir yorumda şunları yazdı:

"Böyle bir göbeğe sahip olmak, düşecekmiş gibi hissetmek oldukça tuhaf. İyi ki düzenli aralıklarla bu fotoğrafı çekmişiz, böylelikle hamilelik sürecimi daha net görebiliyorum."

Beğenilse de eleştirenler de çıktı

Beğenilse de eleştirenler de çıktı

Her ne kadar kadına pek çok destek gelse de, bazı sosyal medya kullanıcıları da "Neden bu kadar açık açık paylaşıyorsun?" diye eleştirdi.

Sizce de anlamsız bir eleştiri değil mi? Halihazırda bir oğlu olan kadın hayatının şokunu yaşıyor ve bir değil, iki değil, tam üç çocuğa hamile olduğunu öğreniyor.

Enteresan tepkiler geldi

Enteresan tepkiler geldi

Ve tabii ki sosyal medyadan fotoğraf paylaşarak şahsi tarihine not düşüyor, iz bırakıyor. Buna da isteyen, dileyen herkes ortak oluyor. Bundan doğal ne olabilir ki?

Karnının büyüklüğünden tutun da "Biraz fazla kırmızı gözükmüyor mu?" diyene kadar, enteresan tepkilerle karşılaşmış vaziyette kadın.

Ortada garip bir görüntü yok

Ortada garip bir görüntü yok

Anne olmanın heyecanını yaşamayan bilemiyor. Bilmediğimiz bir duygu hakkında ahkam kesmenin de mantığı yok. Maria'nın üçüz bebeklerini taşıyan şiş göbeği görüntü olarak enteresan, farklı, garip gelebilir.

Ancak genelgeçer bir gariplik yok. Kan akıyor mu? Hayır. Tamam o zaman, gayet normal.

Fiziksel olarak kendimize benzemeyen insanları zihnen ötekileştiriyorsak bile en azından bunu kendimize saklayalım. İnsan olmak, lafının nereye gideceğini de hesaba katabilmeyi gerektiriyor çünkü...

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak