UEFA Avrupa Ligi'nde grup maçları heyecanı yarın başlıyor

UEFA Avrupa Ligi'nde 2017-2018 sezonu grup maçları heyecanı yarın başlıyor.

AA
13 Eylül 2017 - 10:54 | Son Güncelleme: 13.09.2017 - 11:01 |
A+A-
Haberler » Skorer » Futbol » UEFA Avrupa Ligi » UEFA Avrupa Ligi'nde grup maçları heyecanı yarın başlıyor
Avrupa futbolunun kulüp düzeyindeki ikinci organizasyonu Avrupa Ligi'nin ilk haftasında yarın 24 maç oynanacak.
 
C Grubu'nda yer alan Medipol Başakşehir, saat 20.00'de başlayacak maçta Bulgaristan temsilcisi Ludogorets'i konuk edecek.
 
Atiker Konyaspor ise I Grubu mücadelesinde, TSİ 22.05'te Fransa'nın Olympique Marsilya ekibi ile deplasmanda karşılaşacak.
 
İlk haftanın maç programı (TSİ) şöyle:
 
20.00 Kopenhag (Danimarka) - Lokomotiv Moskova (Rusya)
 
20.00 Zlin (Çekya) - Sheriff (Moldova)
 
20.00 Apollon (Kıbrıs Rum Kesimi) - Olympique Lyon (Fransa)
 
20.00 Atalanta (İtalya) - Everton (İngiltere)
 
20.00 Rijeka (Hırvatistan) - AEK (Yunanistan)
 
20.00 Austria Wien (Avusturya) - Milan (İtalya)
 
20.00 Medipol Başakşehir - Ludogorets (Bulgaristan)
 
20.00 Hoffenheim (Almanya) - Braga (Portekiz)
 
20.00 Young Boys (İsviçre) - Partizan (Sırbistan)
 
20.00 Dinamo Kiev (Ukrayna) - Skenderbeu (Arnavutluk)
 
20.00 Slavia Prag (Çekya) - Maccabi Tel Aviv (İsrail)
 
20.00 Villarreal (İspanya) - Astana (Kazakistan)
 
22.05 Real Sociedad (İspanya) - Rosenborg (Norveç)
 
22.05 Vardar (Makedonya) - Zenit (Rusya)
 
22.05 Vitesse (Hollanda) - Lazio (İtalya)
 
22.05 Zulte Waregem (Belçika) - Nice (Fransa)
 
22.05 Hertha Berlin (Almanya) - Athletic Bilbao (İspanya)
 
22.05 Zorya (Ukrayna) - Östersunds (İsveç)
 
22.05 Vitoria (Portekiz) - Salzburg (Avusturya)
 
22.05 Olympique Marsilya (Fransa) - Atiker Konyaspor
 
22.05 Arsenal (İngiltere) - Köln (Almanya)
 
22.05 Kızılyıldız (Sırbistan) - BATE (Belarus)
 
22.05 FCSB (Romanya) - Viktoria Plzen (Çekya)
 
22.05 Hapoel Beer-Sheva (İsrail) - Lugano (İsviçre)
 
Gruplarda ilk iki sıra tur atlayacak
 
UEFA Avrupa Ligi'nde 12 grupta ilk iki sırayı alacak 24 takım, adlarını son 32 turuna yazdıracak. Gruplardan çıkan takımlara, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde gruplarını 3. sırada tamamlayan 8 ekip eklenecek.
 
Son 32 turundan itibaren iki maçlı eleme usulüyle oynanacak eşleşmelerden galip çıkan takımlar, finale kalma mücadelesi verecek.
 
Avrupa Ligi'nde 2017-2018 sezonu finaline,  6 Mayıs 2018'de Fransa'nın Lyon şehriyle aynı adı taşıyan stat ev sahipliği yapacak.
 
Gruplar
Türkiye'yi temsil eden Medipol Başakşehir'in, C Grubu'nda Braga, Ludogorets, Hoffenheim, Atiker Konyaspor'un I Grubu'nda Salzburg, Olympique Marsilya ve Vitoria ile karşılaşacağı Avrupa Ligi'nde gruplar şöyle:
 
A Grubu: Villarreal (İspanya), Maccabi Tel Aviv (İsrail), Astana (Kazakistan), Slavia Prag (Çekya)
 
B Grubu: Dinamo Kiev (Ukrayna), Young Boys (İsviçre), Partizan (Sırbistan), Skenderbeu (Arnavutluk)
 
C Grubu: Braga (Portekiz), Ludogorets (Bulgaristan), Hoffenheim (Almanya), Medipol Başakşehir
 
D Grubu: Milan (İtalya), Austria Wien (Avusturya), Rijeka (Hırvatistan), AEK (Yunanistan)
 
E Grubu: Olympique Lyon (Fransa), Everton (İngiltere), Atalanta (İtalya), Apollon (Kıbrıs Rum Kesimi)
 
F Grubu: Kopenhag (Danimarka), Lokomotiv Moskova (Rusya), Sheriff (Moldova), Zlin (Çekya)
 
G Grubu: Viktoria Plzen (Çekya), FCSB (Romanya), Hapoel Beer-Sheva (İsrail), Lugano (İsviçre)
 
H Grubu: Arsenal (İngiltere), BATE (Belarus), Köln (Almanya), Kızılyıldız (Sırbistan)
 
I Grubu: Salzburg (Avusturya), Olympique Marsilya (Fransa), Vitoria (Portekiz), Atiker Konyaspor
 
J Grubu: Athletic Bilbao (İspanya), Hertha Berlin (Almanya), Zorya (Ukrayna), Östersunds (İsveç)
 
K Grubu: Lazio (İtalya), Nice (Fransa), Zulte Waregem (Belçika), Vitesse (Hollanda)
 
L Grubu: Zenit (Rusya), Real Sociedad (İspanya), Rosenborg (Norveç), Vardar (Makedonya)
 
Maç takvimi
UEFA Avrupa Ligi'nde 2017-2018 sezonu maç takvimi şu şekilde:
 
Grup 1. maçları: Yarın
 
Grup 2. maçları: 28 Eylül
 
Grup 3. maçları: 19 Ekim
 
Grup 4. maçları: 2 Kasım
 
Grup 5. maçları: 23 Kasım
 
Grup 6. maçları: 7 Aralık
 
Son 32 turu ilk maçları: 15 Şubat 2018
 
Son 32 turu rövanş maçları: 22 Şubat 2018
 
Son 16 turu ilk maçları: 8 Mart 2018
 
Son 16 turu rövanş maçları: 15 Mart 2018
 
Çeyrek final ilk maçları: 5 Nisan 2018
 
Çeyrek final rövanş maçları: 12 Nisan 2018
 
Yarı final ilk maçları: 26 Nisan 2018
 
Yarı final rövanş maçları: 3 Mayıs 2018
 
Final maçı: 16 Mayıs 2018
 

Her 6 dk da 1 hırsızlık yaşanıyor. Önlem Alın!

Skorer.com sitesinde yer alan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. Haberleri kaynak göstermeden kullanmayınız.
Sizce Süper Lig'de Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi nasıl sonuçlanır? Anket Bitiş Tarihi : 23.09.2017




oy ver
canlı skor
Şu an oynanan maç bulunmamaktadır.
Tüm maçlar için tıklayın
Cum.
 1X2 ...
20:00118
TRABZONSPOR ALANYASPOR1.403.505.00
21:45119
LILLE MONACO4.303.301.50
14:00120
KONYASPOR AKHİSAR BLD.G.SPOR1.753.103.20
14:30121
WEST HAM TOTTENHAM4.603.751.40
16:30122
GENÇLERBİRLİĞİ İSTANBUL BAŞAKŞEHİR3.303.201.70
İlginizi ÇekebilirX