UEFA Şampiyonlar Ligi'nde perde açılıyor

Avrupa futbolunun kulüpler düzeyindeki bir numaralı organizasyonu UEFA Şampiyonlar Ligi'nde, 2017-2018 sezonu grup maçları heyecanı yarın başlıyor.

AA
11 Eylül 2017 - 09:48 | Son Güncelleme: 11.09.2017 - 09:54 |
A+A-
Haberler » Skorer » Futbol » Şampiyonlar Ligi » UEFA Şampiyonlar Ligi'nde perde açılıyor
Avrupa futbolunun kulüpler düzeyindeki bir numaralı  organizasyonu UEFA Şampiyonlar Ligi'nde, 2017-2018 sezonu grup maçları heyecanı  yarın başlıyor.
 
Şampiyonlar Ligi gruplarında ilk hafta karşılaşmaları, yarın ve 13  Eylül Çarşamba günü oynanacak.
 
Türkiye'nin Şampiyonlar Ligi'ndeki tek temsilcisi Beşiktaş, G  Grubu'ndaki ilk maçında, yarın TSİ 21.45'te Portekiz'in Porto takımına konuk  olacak.
 
Ligde tamamı TSİ 21.45'te oynanacak ilk hafta maçlarının programı  şöyle:
 
Yarın:
 
Olympiakos (Yunanistan) - Sporting Lizbon (Portekiz)
Barcelona (İspanya) - Juventus (İtalya)
Roma (İtalya) - Atletico Madrid (İspanya)
Chelsea (İngiltere) - Karabağ (Azerbaycan)
Celtic (İskoçya) - Paris Saint-Germain (Fransa)
Bayern Münih (Almanya) - Anderlecht (Belçika)
Manchester United (İngiltere) - Basel (İsviçre)
Benfica (Portekiz) - CSKA Moskova (Rusya)
 
13 Eylül Çarşamba:
 
Tottenham (İngiltere) - Borussia Dortmund (Almanya)
Real Madrid (İspanya) - APOEL (Kıbrıs Rum Kesimi)
Porto (Portekiz) - Beşiktaş
Leipzig (Almanya) - Monaco (Fransa)
Shakhtar Donetsk (Ukrayna) - Napoli (İtalya)
Feyenoord (Hollanda) - Manchester City (İngiltere)
Liverpool (İngiltere) - Sevilla (İspanya)
Maribor (Slovenya) - Spartak Moskova (Rusya)
 
Grupta ilk iki sıra tur atlayacak
 
UEFA Şampiyonlar Ligi'nde 8 grupta ilk iki sırayı alacak takımlar,  adlarını ikinci tura yazdıracak.
 
Gruplarını 3. sırada tamamlayacak ekipler ise yoluna UEFA Avrupa  Ligi'nde devam edecek. Şampiyonlar Ligi'nde takımlar, ikinci turdan itibaren iki  maçlı eleme usulüyle oynanacak eşleşmelerden galip çıkarak, finale yükselmeye  çalışacak.
 
Şampiyonlar Ligi'nde 2017-2018 sezonu finali, 26 Mayıs 2018'de  Ukrayna'nın başkenti Kiev'deki Olimpiyat Stadı'nda oynanacak.
 
Gruplar
 
Türkiye'yi temsil eden Beşiktaş'ın, G Grubu'nda Portekiz'in Porto,  Fransa'nın Monaco ve Almanya'nın Leipzig takımlarıyla mücadele edeceği  Şampiyonlar Ligi grupları şöyle:
 
A Grubu: Basel (İsviçre), Manchester United (İngiltere), CSKA Moskova  (Rusya), Benfica (Portekiz)
B Grubu: Celtic (İskoçya), Bayern Münih (Almanya), Paris Saint-Germain  (Fransa), Anderlecht (Belçika)
C Grubu: Roma (İtalya), Chelsea (İngiltere), Atletico Madrid  (İspanya), Karabağ (Azerbaycan)
D Grubu: Barcelona (İspanya), Juventus (İtalya), Olympiakos  (Yunanistan), Sporting Lizbon (Portekiz)
E Grubu: Spartak Moskova (Rusya), Liverpool (İngiltere), Maribor  (Slovenya), Sevilla (İspanya)
F Grubu: Shakhtar Donetsk (Ukrayna), Feyenoord (Hollanda), Manchester  City (İngiltere), Napoli (İtalya)
G Grubu: Monaco (Fransa), Porto (Portekiz), Leipzig (Almanya),  Beşiktaş
H Grubu: APOEL (Kıbrıs Rum Kesimi), Borussia Dortmund (Almanya), Real  Madrid (İspanya), Tottenham (İngiltere)
 
Maç takvimi
 
UEFA Şampiyonlar Ligi'nde 2017-2018 sezonu maç takvimi şu şekilde:
 
Grup 1. maçları: 12-13 Eylül
Grup 2. maçları: 26-27 Eylül
Grup 3. maçları: 17-18 Ekim
Grup 4. maçları: 31 Ekim-1 Kasım
Grup 5. maçları: 21-22 Kasım
Grup 6. maçları: 5-6 Aralık
 
Son 16 turu ilk maçları: 13-14 Şubat 2018 ve 20-21 Şubat 2018
 
Son 16 turu rövanş maçları: 6-7 Mart 2018 ve 13-14 Mart 2018
 
Çeyrek final ilk maçları: 3-4 Nisan 2018
 
Çeyrek final rövanş maçları: 10-11 Nisan 2018
 
Yarı final ilk maçları: 24-25 Nisan 2018
 
Yarı final rövanş maçları: 1-2 Mayıs 2018
 
Final maçı: 26 Mayıs 2018
 
Skorer.com sitesinde yer alan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. Haberleri kaynak göstermeden kullanmayınız.
Beşiktaş - Bayern Münih eşleşmesinin sonucu ne olur? Anket Bitiş Tarihi : 31.12.2017



oy ver
canlı skor
  • Gençlerbirliği-Kasımpaşa13:00
  • Aytemiz Alanyaspor-Demir Grup Sivasspor15:30
  • Trabzonspor-Bursaspor18:30
  • Gaziantepspor-Denizlispor12:00
  • Boluspor-Eskişehirspor12:00
  • Ç.Rizespor-Umraniyespor14:30
  • Leicester-Crystal Palace14:30
  • Arsenal FC-Newcastle17:00
  • Brighton-Burnley17:00
Tüm maçlar için tıklayın
Cum.
 1X2 ...
11:50283
CC MARINERS WESTERN SYDNEY2.403.202.10
13:00285
GAZİANTEPSPOR DENİZLİSPOR4.603.401.45
13:00284
BOLUSPOR ESKİŞEHİRSPOR2.053.102.55
13:30288
SANCAKTEPE BLD.SPOR MERSİN İDMANYURDU1.104.508.00
13:30524
PENDİKSPOR FATİH KARAGÜMRÜK1.403.204.30
İlginizi ÇekebilirX