Uyumayan adam

Kritik
Uğur Meleke KritikTüm Yazıları
09 Aralık Çarşamba 2015

Denizli için bir şeyleri değiştirmenin çok zor olduğu bir dönem bu. Zira eldeki malzemenin kapasitesi belli. Hemen hemen aynı ekip, geçen sezon Devler Ligi’ni Chedjou’nun çılgınlığıyla kazanılmış tek bir puanla bitirebilmiş ama Hamzaoğlu kadrosunun yetersizliğini bir türlü kabullenememişti. Hamza Hoca’ya göre 3 kupa kazanan kadrosuna yetersiz demek hakaret gibiydi; bir kez 3 kupa kazanıldıysa sıradaki 33 kupa da kazanılabilirdi! Oysa birkaç detay gözden kaçıyordu: Birincisi, o kupalar yereldi, ikisi Bursaspor’a karşı kötü oyunlarla kazanılmıştı. İkincisi de yaz döneminde Beşiktaş ve Fenerbahçe gelişmişti, Galatasaray ise durmuştu. Hatta Melo kaybıyla geriye gidilmişti. O yüzden geçen yıl sadece Anderlecht’ten 1 puan alıp veda etmiş Galatasaray’ın bu yıl en büyük şansı 32 takım içinde 32’nci sıradaki Astana’yı çekmekti. Galatasaray’ın Kazak rakibini geçerek grubu üçüncü bitirmesi doğal sonuç. Bu kadro kalitesiyle daha fazlası sürpriz olurdu.

Başta da belirttiğim gibi Denizli’nin yapabilecekleri sınırlı: Podolski’yi takım otobüsüne bindirdi; oynamak istemeyen Kevin’e teşekkür etti. Sabri’nin kontratı uzatılmadı, Kasımpaşa ve Bursa maçlarının son bölümü ayaklar biraz daha fazla yere bastı. Dün gece de merkeze bir çare bulma arayışı sürdü. Emre’yi denedi olmadı, Rodriguez olmadı, Bilal olmadı, sıra bu kez de Chedjou’daydı. Chedjou’nun özellikleri belli; ön libero değil, ön stoper gibi oynadı dün akşam. Elinden geleni yaptı. Astana’yı geçmek için Chedjou’nun iyi niyetli çabası yeterli oldu ama Atiba-Oğuzhan-Sosa’ya karşı bence ziyadesiyle zorlanır Kamerunlu oyuncu. Denizli, şampiyonluk yolundaki rakibine karşı puan farkını korumak istiyorsa Pazartesi akşamı gerçek bir orta saha ikilisiyle oynamalı.

Son parantezi, herkes üzülürken telafi düşünen adama açmak gerek. Bu yıl Galatasaray’ın tek faydalı transferi o. Antepli Muhammet’in, Mersinli Welliton’un ve Antalyalı Sezer’in gol sevinçlerini kursaklarında bıraktı, sadece birer dakika sonra her birine yanıt verdi. Bu sene kaydettiği 9 golün 6’sını Galatasaray mağlupken, üçünü de durum berabereyken attı. Herkes uyurken o uyumadı. Dün de yenen şok golden sonra uyumayıp Selçuk’a golü attırdı zeki Alman... Bu yılın Galatasaray adına bir numaralı yıldızı Podolski kesinlikle.

canlı skor
Şu an oynanan maç bulunmamaktadır.
Tüm maçlar için tıklayın