11.01.2019 12:38 | Son Güncelleme:
AA

Ukrayna'da vahşice katledilen Buket Yıldız'ın cenazesi defnedildi

Ukrayna'nın Harkov şehrinde yaşadıkları evde öldürülen iki üniversite öğrencisinden Buket Yıldız'ın cenazesi, memleketi Hatay'da defnedildi.

Samandağ Devlet Hastanesi morgundan alınan tıp fakültesi öğrencisi  Yıldız'ın cenazesi, Kurtdere Mahallesi'ndeki dedesinin evine götürüldü.

Burada helallik alınmasının ardından Samandağ Asri Mezarlığı'na  getirilen Yıldız'ın gelinlik sarılan tabutu, kadınların omzunda musalla taşına  konuldu.

Kılınan cenaze namazının ardından Yıldız'ın cenazesi toprağa verildi.

Bazı kadınlar, kadın cinayetlerine tepki göstererek slogan attı.

Cenazeye, Yıldız'ın yakınlarının yanı sıra Samandağ Kaymakamı Murat  Kütük, CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, HDP Adana Milletvekili Tulay  Hatımoğulları Oruç    ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Yıldız'ın gelinliğe sarılı tabutu, kadınların omzunda taşındı.

"İNŞALLAH BUNLAR SON BULUR"

Taziyeleri kabul eden baba Levent Yıldız, mezarlıkta gazetecilere  yaptığı açıklamada, acılı bir baba olduğunu söyledi.

Kadın cinayetlerine dikkati çeken Yıldız, "Eskiden de vardı ama bu  kadar üzerine düşülmüyordu. 'Kadınların ayaklarının altında cennet' dediğimiz  halde nedense o cenneti almaya çalışıyoruz. İnşallah bunlar son olur, olaylar  azalır, yok olur. Bu canilere de en büyük cezalar gelir." ifadesini kullandı.

Genç kızın yakınları, mezarı başında göz yaşlarını tutamadı.

Yıldız, adli tıptan gelecek raporlarla zanlının ne kadar cani  olduğunun daha iyi öğrenileceğini kaydetti.

Ukrayna'nın Harkov şehrinde, Türk vatandaşı üniversite öğrencileri  Buket Yıldız (20) ve Zeynep Hüsünbeyi (22) 3 Ocak'ta yaşadıkları evde öldürülmüş  halde bulunmuştu. İki öğrenciyi öldürdüğü iddia edilen şüpheli Hüsnü Can Ç'nin 2 Ocak'ta İstanbul'a döndüğü belirlenmiş, şüpheli Kurtköy Mezarlığı'nda saklandığı  yerde yakalanmıştı.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 3Kızgınım
  • 3Üzgünüm
Toplam Oy6