Sivas

Yerel Haber
03 Ekim 2017 - 14:24

Ulaş'ta Cemevi Tarafından Aşure Dağıtıldı

IHA

Sivas’ın Ulaş ilçesinde Muharrem ayı dolayısıyla Rıza Ünal Kültür ve Cemevi tarafından aşure ikramında bulunuldu.
Rıza Ünal Kültür ve Cemevi toplantı salonunda düzenlenen Aşure ikramında Alevi dedesi Nihat Saltuk’un birlik ve beraberlik mesajları vererek dua etti. İlçe Kaymakamı Mahmut Sami Yılmaz birlik ve beraberliğin önemli olduğunu belirterek Muharrem ayında sunulan aşurenin birlik ve beraberliğin en güzel sembolü olduğunu söyledi.
Ulaş Belediye Başkanı İsrafil Göçgün ise,"Muharrem ayının önemine değinerek,"Bu ay Müslümanlar için dini, tarihi ve kültürel açıdan bir çok mesajı barındırır. Her şeyden önce İslam tarihinin başlangıcı olarak kabul ettiğimiz hicret bu Muharrem ayında gerçekleşmiştir. Kültürel manada da ehemmiyeti olan Aşure günü yine Muharrem ayı içinde gerçekleşir" diye konuştu.
Konuşmaların ardından hazırlanan aşureler vatandaşlara ikram edildi. Programa İlçe Müftüsü Hayrettin Tanrıverdi, Cumhuriyet Halk Partisi Kangal İl Genel Meclis Üyesi Sırrı Karasu, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

SivasYerel Seçim Sonuçları

Sivas Hava Durumu

13°CŞİMDİPERŞEMBE
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.