Cumartesi

28.10.2017 - 02:30

Ülkemizin 2017-18 yıllık haritası neler açıklıyor ?

Sitene Ekle
Astroloji  |  R.Hakan Kırkoğlu pembenar@milliyet.com.tr Tüm Yazıları »

Bu dönemde uluslararası boyutta gelişmeler sürekli gündemde kalıyor. Eğitim hatta diyanet işleriyle ilgili konular da fazlasıyla dikkat çekebilir.

Astrolojik öngörümlerde her yıl Güneş’in doğum anındaki yere dönüşü önem taşır ve bu ana göre çıkarılan haritalara Güneş Dönüşü adı verilir. Bu tekniği benzer şekilde ülkemizin önündeki bir yılı değerlendirmek için de kullanabiliriz. Ankara için çıkartılan bu yılki haritaya göre, ülkemizin haritasında yabancıları, uluslararası konuları, inanç, düşünce ve ideolojileri aynı zamanda akademik alanı ve medyayı da gösteren 9. Ev’deki Balık burcu yükseliyor. Balık sınırları pek belli olmayan, değişken, belirsizlik ve karmaşa içeren bir burçtur. Aynı zamanda edilgen doğası nedeniyle, önümüzde yıl boyunca oldukça iniş çıkışlı, puslu ve net olmayan koşulların, hatta kimi zaman kurban olma durumu yaratabilecek temaların sık sık gündeme gelebileceğini anlatıyor. Balık inançlarla, ideolojilerle, 9. Ev ise uzaklarla ve uluslararası koşullarla doğrudan ilişkili olduğu için bu dönemde devlet içine yerleşmiş hain FETÖ örgütü ve benzeri yapılarla ilgili koşulların yine güçlü bir biçimde gündemde kalabileceği anlaşılmakta...

Benzer şekilde, Balık burcunun yöneticisi Jüpiter de yıllık haritada yine 9. Ev’de Akrep burcunda, Güneş’le yanyana görülmekte. Hiç kuşkusuz bu durum, uzaklarla, uluslararası bağlamdaki koşulların, dış unsurların, aynı zamanda medya, üniversiteler, eğitim hatta diyanet işleriyle ilgili konuların da fazlasıyla dikkat çekeceğini açıklıyor. Bir yandan da olaylara bakışta, fazla hassas ve karmaşık davranma, inançların düşünceleri perdelemesi, çok fazla belirsizlik yaratması ve abartılara gidilmesi gibi eğilimlerin de gündeme gelebileceği söylenebilir.

Bu yıl büyük bir dönüşüm ve yenilenme teması içinde olacağız. Eski ilişkiler ve bağlantılar, şimdiye kadar kökleşmiş olan koşullar değişime uğrayabilir. Haritanın tepe noktasında Yay burcunda duran Satürn, uluslararası arenada ve koşullarda engellere, bloklara, yüklere işaret etmekte. Vize problemi benzeri durumlar, halkın özgürlüklerini içeren konular özellikle dikkate alınmalı. Bu alanda, uluslararası boyutta yönetimi doğrudan ilgilendiren gelişmeler süreklilik gösteren bir ana konu olarak görülmekte. Astrolojik sembolizmde Ay halkı ve halkın içinde bulunduğu koşulları gösterir. Bu yıllık haritada ise Ay, Saka burcunda, kontrol edilmesi zor durumları gösteren 12. Ev’de dururken, aynı zamanda güney ay düğümüyle  de birleşmekte. Dolayısıyla, maalesef bu koşullar belirli kısıtlamalara, mutsuzluklara ve halkı yıpratabilecek konulara işaret etmekte.

Halkı yıpratabilecek konular

Yıllık temalara bakıldığında, bu yıl aynı zamanda Boğa/11. Ev sembolizmi içindeki konular da dikkat çekmekte. Boğa istikrar, güven, ekonominin durumu, paranın değeriyle yakından ilişkilidir. Yıllık haritada sınırdaş komşuları anlatan 3. Ev’de yer alan Boğa, doğal olarak, Ortadoğu’da Irak ve Suriye’deki gelişmelere paralel olarak hassasiyet içeriyor. Haritada Venüs’ün 8. Ev’de Terazi burcunda olması, hassasiyetlerin özellikle diplomasi ve toprakların güvenliği gibi konularda devam edeceğini açıklamakta. Kasım ve aralık uluslararası ilişkiler ve engeller açısından dikkat çekici görülmekte. Ocak ve şubatta endişeler, gizli düşmanlıklar daha yorucu olabilir. Martla birlikte yeni bir denge oluşurken, özellikle haziran-ağustos süresinde dış ilişkilerde kritik ve kimi zaman karşıtlık yaratabilecek gelişmeler söz konusu. Yeni dönemin ülkemize huzur, denge ve barış getirmesi dileğiyle.

 

©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.