Efes'e tek çeyrek yetti

Kritik
Ümit Avcı KritikTüm Yazıları
31 Ekim Salı 2017

Wright-Walker ikilisini durduramadığı ilk yarıda zorlanan Anadolu Efes, 3. periyotta yakaladığı 31-12’lik seriyle galibiyete ulaştı, son çeyrekte genç oyuncularına da dakika verdiği mücadelede Demir İnşaat Büyükçekmece’ye şans tanımadı.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde 4. haftanın kapanış mücadelesinde Anadolu Efes, Demir İnşaat Büyükçekmece’yi 94-75 yenmeyi başardı.

İlk çeyrekte savunmada zorlandı Efes. Büyükçekmece’nin iki guardı Wright ile Walker, lacivert-beyazlıların sıkıntısını iyi değerlendirerek takımlarının 19-13’te 6 farklı öne geçmesini sağladı. Ancak çeyreğin son 2 dakikasına 21-16 geride girdikten sonra 6-0 seri bulan Efes, 10 dakikalık bölümde skoru 22-21 yaptı.

2. çeyreğe de 4-0 ile başlayarak farkı 5’e çıkaran Efes, savunmada yine aksadı ve bir kez daha rakibine yakalandı. Wright ile 43-39 öne geçmeyi bilen Büyükçekmece, McCollum’u durduramayınca, soyunma odasına da 46-45 geride girmekten kurtulamadı. Boyalı alanı yüzdeli kullanan ve devre sonunda 20’de 15 isabet bulan Efes’in kısa oyuncu savunmasında zorlanıyor olması, maçın kafa kafaya gitmesini sağladı.

Yüksek tempo

Ancak 2. yarıya bambaşka bir Efes çıktı. Rakibin iki skorer ismini durdurmayı başaran Efes, arayı açtı. Büyükçekmece, 3. bir skorer çıkaramayınca, rakibinin temposuna ayak uyduramadı. Efes, Ledo ve Motum ile 10 dakikaya 31 sayı sığdırarak farkı 22 sayıya çıkardı, son periyoda da 77-57 galip girmeyi başardı.

Son çeyrekte Burakcan ile skor üreterek rakibine direnmeye çalıştı Demir İnşaat Büyükçekmece ama Efes rakibine izin vermedi. Boyalı alanda Stimac ile Dunston’ı kullanarak kontrolü elinde tutan ve maçı genç oyuncularıyla tamamlayan ev sahibi, ligdeki 3. galibiyetine ulaşmayı bildi.

canlı skor
Şu an oynanan maç bulunmamaktadır.
Tüm maçlar için tıklayın