Zirvede tek başına

Kritik
Ümit Avcı KritikTüm Yazıları
07 Aralık Perşembe 2017

Beşiktaş Sompo Japan, 6 hafta sonunda liderlik koltuğunu paylaştığı Fransız Nanterre karşısında ilk yarıdaki etkili savunmasıyla kontrolü ele aldığı maçı, son anlarda zorlansa da kazandı, D Grubu’nda 7. haftayı zirvenin tek hakimi olarak tamamladı.

Beşiktaş Sompo Japan, FIBA Şampiyonlar Ligi D Grubu’nda 6 haftada 5 galibiyeti bulunan iki ekibin buluşmasında Beşiktaş Sompo Japan, sahasında Fransız ekibi Nanterre karşısında 79-74 ile kazandı, liderlik koltuğunu sağlama aldı.

Hücum gücü yüksek rakibine karşı maça çok sert savunma ile başladı temsilcimiz ve ilk 4 dakika sayı attırmadı. 7-0’lık serinin ardından gelen top kayıpları, atletik isimlerden kurulu konuk takım için ilaç olsa da, kenardan gelen Sertaç’ın 8 sayılık katkısı, ilk çeyreğin 21-12 tamamlanmasını sağladı.

Sertaç’ın iyi oyununu sürdürmesi, dışarıdan da Diebler ile arka arkaya üçlükler bulması, temsilcimizin 39-24 ile farkı 15’e çıkarmasını sağladı, devre de 42-31 tamamlandı.

İlk yarıda dışarıdan skor bulmakta sıkıntı yaşayan Fransızlar, Shuler ve Schaffartzik ile art arda üçlük isabetler bulmaya başlayınca arayı kapadı, Weems ile ayakta kalan Beşiktaş, son çeyreğe de 62-56 galip girdi.

Hücumda sıkıntı yaşayan ve 66-65’le farkın 1’e inmesine engel olamayan Beşiktaş, Erkan’ın iki basketiyle toparlandı, Strawberry ile seriyi 7-0’a çıkarıp, rahatladı. Konuk takımın son dakikalardaki çabasına da Weems ile bir kez daha yanıt veren temsilcimiz, haftaya aynı puanda başladığı rakibini devirerek, zirvede tek başına kaldı.

canlı skor
Şu an oynanan maç bulunmamaktadır.
Tüm maçlar için tıklayın