Çankırı

Yerel Haber
08 Eylül 2018 - 17:28

Umke Yapraklı'da Tatbikat Yaptı

IHA

Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) Çankırı ekibi 4-6 Eylül 2018 tarihinde Yapraklı Hazım Dağlı Milli Tabiat Parkı’nda İl Tatbikat ve Eğitim Kampı gerçekleştirdi.
Çok sayıda UMKE gönüllüsünün katıldığı Kampta 3 gün süreyle, hasta paketleme ve taşıma eğitimi, UMKE çanta ve malzeme eğitimi ve triyaj eğitiminin yanı sıra patlama ve göçük alanında medikal kurtarma tatbikatı gerçekleştirildi. Ekipler, kamp alanında çevre temizliği yapmayı da ihmal etmedi. Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Eyüp Yalçınkaya’nın öncülük ettiği 3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası kapsamında UMKE mukavemet yürüyüşüne eşlik eden Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Birimi personelleri ile birlikte Hazım Dağlı Göleti etrafında bulunan piknik alanlarında yürüyüşle birlikte çevre temizliği de yapıldı.


3 günlük il tatbikat ve eğitim kampına katılan UMKE personellerine Acil Sağlık Hizmetlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Metin Demir tarafından katılım belgeleri verildi.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.