11.11.2017 21:53 | Son Güncelleme:
AA

Ünal: Türkiye'yi uçurum kenarından çekip aldık

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Mahir Ünal,  "Eskiden Avrupa öksürse Türkiye ekonomik krize girerdi, şimdi dünya yanıyor, ekonomik operasyon yapıyorlar yine dimdik ayaktayız hamdolsun." dedi.

Ünal, partisinin Sakarya İl Başkanlığı'nı ziyaret ederek çalışmalar  hakkında İl Başkanı Fevzi Kılıç'tan bilgi aldı.

Daha sonra partililere seslenen Ünal, her şeyin hayal kurmakla  başladığını söyledi. Bugün kurulan hayallerin gerçekleştiğini dile getiren Ünal,  yarın için yeni hayaller kurduklarını vurguladı. Ünal, kendilerinin ortak  hayalleri olan ve ortak Türkiye sevdasına, tasavvuruna, tahayyülüne sahip  insanlar olduklarını belirtti.

Dünyanın hızla değiştiğini, hiçbir insanın kendisini güvende  hissetmediği bir yere dönüştüğünü ifade eden Ünal, "Biz her geçen gün Türkiye'yi  dünyanın aksine daha güvenli hale getiriyoruz çünkü 15 yıldan beri biz  Türkiye'nin sorunlarını beraberce tek tek çözüyoruz." diye konuştu.

Ünal, 15 Temmuz'da devlet ve milletin el ele vererek adeta devletin  içerisindeki "şeytanı" çıkardığını anımsatarak, "40 yıl boyunca devletin içinde  yapılanmış, gizlenmiş, saklanmış maskeli bir sivil toplum örgütü, dini grup  görünümlü bir yapıyı elhamdülillah 2013'te verdiğimiz ve bugün hala sürdürdüğümüz  mücadeleyle devletin içerisinden bir kanser hücresini çekip alır gibi beraberce  çıkardık." ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin hem yönetim hem ekonomik hem de güvenlik açısından her  geçen gün daha iyiye gittiğini belirten Mahir Ünal, artık sıcak istihbaratı  insansız hava araçlarıyla kendilerinin sağladığını dile getirdi.

"Türkiye'yi itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar"

Mahir Ünal, sınır güvenliğini, sınır ötesi hareketlerle sınır ve  sınırın içerisindeki bölgelerin güvenliğini çok net şekilde sağladıklarını  vurguladı.

Türkiye'de daha düne kadar maalesef bir hava savunma sisteminin  bulunmadığını aktaran Ünal, şöyle devam etti:

"Biz 2012'de Türkiye'nin bir hava savunma sistemi olmadığını fark  ettiğimizde döndük dedik ki, 'Türkiye'nin en büyük eksiği budur ve bunu  gidereceğiz.' Türkiye, nasıl güvenli hale geliyor, siyasi olarak kendi  istikrarını sağlarken, aynı zamanda devletin içerisindeki yapıları temizlerken,  aynı zamanda ekonomisini nasıl güçlü şekilde ayakta tutuyor, bunların hepsine  dair teşkilatımızın güçlü bir inancının, kanaatinin ve bilgisinin olması lazım  çünkü bugün en çok nereye saldırıyorlar biliyor musunuz? Bilinçli olarak  hepimizin öz güvenine saldırıyorlar. 15 Temmuz gibi bir destanı gerçekleştirmiş  bu milletin 15 Temmuz'da verdiği o büyük mücadeleyi içeriden ve dışarıdan  itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar."

Türkiye'nin ilk yerli otomobili üreteceğini fakat birilerinin bunu  hafife alarak itibarsızlaştırmaya çalıştığını dile getiren Ünal, "Bunun  karşılığında biz kendimize, ülkemize ve potansiyelimize güveneceğiz. Kendimizin  isminden emin olduğu gibi 2023'ün bizim olacağından emin olacağız. 2023  hedeflerini gerçekleştireceğimizden asla tereddüt duymayacağız." ifadelerini  kullandı.

"Türkiye'yi uçurumun kenarından çekip aldık"

Ünal, ateş çemberi içerisinde yaşayan Türkiye'nin çevresindeki 9  ülkenin yönetilebilirlik imkanını kaybettiğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Dört tane terör örgütüyle savaşıyoruz. 15 Temmuz gibi bir işgal  girişimini savuşturmuşuz. Bunları yapmak yürek ister yürek. Bunları kim yaptı?  Biz yaptık, bu millet yaptı. Öz güven için yeterli mi? Evet yeterli. Biz sanki  İsveç ve İsviçre gibi bir ülke teslim almışız gibi bize hesap soruyorlar. 2002'de  iktidara geldiğimizde sistem krizi, siyaset krizi var mıydı, ekonomik kriz var  mıydı, bankaların içi boşaltılmış mıydı? Türkiye adeta bir uçurumun kenarında  değil miydi? Türkiye'yi uçurumun kenarından çekip kim aldı? Bu ülkenin  yetiştirdiği öz evlatları aldı, Recep Tayyip Erdoğan aldı, arkadaşları aldı.

15 yılda savunma sanayisi olmayan bir ülkenin bugün savunma sanayisi  var mı? Tankını, helikopterini, füzesini, hava savunma kalkanı yapan bir ülke  haline gelmiyor muyuz? Eskiden Avrupa öksürse Türkiye ekonomik krize girerdi,  şimdi dünya yanıyor, ekonomik operasyon yapıyorlar yine dimdik ayaktayız  hamdolsun. Dün olmayan, bugün olan çok şeyimiz var. Kendimize, ülkemize  güveneceğiz, daha çok çalışacağız, gelecekte çocuklarınıza daha iyi bir Türkiye  bırakacağımızdan emin olabilirsiniz."

Konuşmasının sonunda İl Başkanı Kılıç, Ünal'a tablo hediye etti.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0