Eğitim

03.09.2018 - 10:41 | Son Güncelleme: 03.09.2018-10:42

Üniversite kayıtları başlıyor

Üniversite kayıtları bugün itibariyle başladı. 2018 YKS sonuçlarının ardından üniversiteye yerleşen öğrenciler 7 Eylül'e kadar üniversite kayıtlarını gerçekleştirecekler.

Sitene Ekle

E-KAYIT NASIL YAPILIR? BİLİNMESİ GEREKENLER

KS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 03-07 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 03-05 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekiyor..

Elektronik kayda, özel yetenek programları ile yükseköğretim kurumlarınca elektronik kaydı uygun görülmeyen programlar (sağlık raporu isteyen programlara gibi) ile açıköğretim programları dâhil edilmeyecektir.

Öğrenciler E-Devlet platformundaki “turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit” sayfasına E-devlet şifreleri ile giriş yapıp üniversiteye e-kayıt yapabilecekler.
 


Sen Ağlama, Firuze gibi şarkıların ünlü yorumcusu sanatçımız kimdir?
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX