18.11.2009 17:10 | Son Güncelleme:

Üniversite öğrencisi Büyük Anavatan isimli parti kurdu

KONYA'da Selçuk Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü 3'ncü sınıf öğrencisi Emanullah Gündüz, ANAP'ın kurucusu Turgut Özal'ın anısını yaşatmak için 'Büyük Anavatan' isimli parti kurdu. Emanullah Gündüz, "Turgut Özal'ın temsilcisi olduklarını iddia eden ve temsil edemeyen onun mirasından kopup partiyi fes eden kişiler ve siyasetçiler için bu isimle partimizi kurduk."dedi.

22 yaşındaki üniversite öğrencisi Emanullah Gündüz, 16 Kasım'da İçişleri Bakanlığı'na müracaat ederek 'Büyük Anavatan Partisi'ni kurdu. ANAP'ın kurucusu Turgut Özal'ın anısını yaşatmak için 'Büyük Anavatan' isimli parti kurduklarını söyleyen Gündüz, partinin 30 kurucu üyesinin de yaş ortalamasının 22 olduğuna dikkat çekti.

Büyük Anavatan Partisi Genel Başkanı Emanullah Gündüz, " Kurucu üyelerimizin hepsi üniversite öğrecisidir. Partimiz kısa sürede Türkiye genelinde teşkilantlandırma çalışmalarını tamamlayacak ve seçimlere katılacak. Turgut Özal'ın temsilcisi olduklarını iddia eden ve temsil edemeyen onun mirasından kopup partiyi fes eden kişiler ve siyasetçiler için bu isimle partimizi kurduk. Anavatan değil de, Büyük Anavatan olarak partinin ismini koymamızın sebebi, rahmetli Özal'ın temsilcileri olmakla beraber, bugün kü genç idealist Büyük Anavatan Partisi'nin ondan daha büyük ve daha iyi bir konuma getirmek içindir. Siyasete yeni bir yüz ve yeni bir tarz kazandırdığımıza inanıyoruz."dedi.

Partinin logosu ise yeşil renkli zemin üzerine arı figüründen oluşuyor.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0