Eğitim

Üniversite sınavına bir gün kala ne yapılmalı?

Uykusuz geçen geceler, özel kurs ve okul arasında geçen uzun bir dönem, dersler ve testler derken bir serüvenin daha sonu yaklaşıyor. Her öğrenci kısa bir zaman sonra gireceği sınav ve sonrasında yaşayacaklarını düşünüyor.

Üniversite sınavına bir gün kala ne yapılmalı?
1/6
Eğitim- 29.6.2018 - 14:58

Gelecek kaygısı ve endişe ise bu zamanın en önemli gündem konusu. Sınav öncesinde öğrencilerin tüm bu düşünceleri geride bırakmaları gerektiğini vurgulayan Doğru Cevap Eğitim Kurumları Eğitim Koordinatörü Yusuf Yıldırım, sınav öncesi dikkat edilmesi gerekenleri anlatıyor.

Son gün ders çalışılır mı?

Birçok öğrenci sınavın son günü yoğun bir şekilde ders çalışmayı seçebilir. Ancak bu durum sınav öncesi hem zihinsel hem de fiziksel bir yorgunluğa sebep olabilir. Üstelik öğrenci bildiği bir konuyu son günün heyecanıyla karıştırabilir ve soruları yanlış cevapladıkça sınav öncesi büyük bir karamsarlığa kapılabilir. Bu durumda doğru olan ders çalışmamanın daha sağlıklı bir tercih olduğudur. Eğer öğrenci ders çalışmadığı için kendini kötü hissederse son bir kez gözden geçirebilir. Ancak kesinlikle yeni bir konu öğrenmeye çalışılmamalıdır.


©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.