Kilis

Yerel Haber
07 Mart 2016 - 12:31

ÜNİVERSİTEDE EĞİTİM GÖREN YABANCILARA TÜRKÇE ÖĞRETİMİ

IHA

Kilis 7 Aralık Üniversitesinde yabancı öğrencilere Türkçe öğretimi konulu bir konferans düzenlendi.
Muallim Rıfat Eğitim Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirilen konferansta Rıfat Eğitim Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Ramazan Kılıçarslan bir sunum yaptı. Kılıçarslan konuşmasında, son beş yılda Türkiye’de öğrenim gören uluslararası öğrenci sayısında çok ciddi bir artış olduğunu, artan bu talep karşısında ise hemen hemen her üniversitenin kendi bünyesinde Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi açtığını ifade etti. Kılıçarslan, konferansa katılan öğrencilerden, yabancılara Türkçe öğretimi alanındaki çalışmaları yakından takip etmelerini isteyerek bu alandaki istihdam fırsatlarını da katılımcılarla paylaştı. Konferansta ayrıca 7 Aralık Üniversitesi Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezinde (DÖMER) öğrenim gören Nibel Hamuş isimli öğrenci, yeni öğrendiği Türkçesiyle katılımcılara Nasreddin Hoca’dan bir fıkra anlattı.
Konferansın sonunda Türkçe Eğitimi Bölümü Başkanı Yrd. Doç Dr. Erdinç Gülcü, konferans veren Yrd. Doç. Dr. Ramazan Kılıçarslan’a çiçek verdi.

KilisYerel Seçim Sonuçları

Kilis Hava Durumu

15°CŞİMDİPERŞEMBE
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.