Gündem
14.09.2013 - 02:30 | Son Güncelleme: 14.09.2013-2:30

Üniversiteye gidecekti hayalleri yarım kaldı

Sevgilisi Murat Erdoğan ile birlikte bir bağ evinde öldürülen Gizem Tunç’un babası Yunus Tunç, kızının ilişkisini bitirmesine rağmen katil zanlısı Poyraz’ın peşini bırakmadığını söyledi

Sitene Ekle

ZONGULDAK DHA

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, taksi şoförü sevgilisi 29 yaşındaki Murat Erdoğan ile birlikte bağ evinde öldürülen 21 yaşındaki Gizem Tunç’un babası 47 yaşındaki Yunus Tunç, kızının, cinayet şüphelisi olarak tutuklanan 21 yaşındaki Deniz Poyraz ile ilişkisini 1.5 yıl önce bitirdiğini, ancak Poyraz’ın, “Başkasının olamazsın, seni başkasına yâr etmem” diyerek tehditlerde bulunduğunu söyledi. Yunus Tunç, “Kızım üniversiteye kaydını yaptırmıştı, hayalleri yarım kaldı” dedi.
Gizem Tunç’un babası TIR şoförü Yunus Tunç, kızının yaklaşık 5 yıl gönül ilişkisi yaşadığı Deniz Poyraz’dan 1.5 yıl önce ayrıldığını söyledi. Ancak Deniz’in, kızının peşini bırakmadığını ve tehditlerde bulunduğunu anlatan baba Yunus Tunç, Deniz’in, başka bir kızla ilişkisi olmasına rağmen askerdeyken de kızını rahatsız etmeye devam ettiğini sonradan öğrendiğini anlattı. Tunç, “Kızım, askere gitmeden önce ilişkisini bitirmesine rağmen bu zamana kadar çocuğun üzerinde tehditleri var. Ama kızım bunu benden sakladı. Aracılar ile kızıma tehdit mesajları göndermiş” dedi.

Facebook’taki fotoğraf
Deniz Poyraz’ın, askere gitmeden önce aynı ortamlarda bulundukları ve beraber gezdikleri Gizem ve Murat’ın ilişkisini askerdeyken öğrendiğinde ise bu duruma içerlediği belirtildi. Deniz Poyraz’ın, askerdeyken sosyal paylaşım sitesi Facebook sayfasında paylaştığı bir fotoğraf ise adeta cinayetin habercisi niteliğinde. 18 Şubat’ta paylaşılan fotoğrafta, belindeki tabancasını çıkarmak için hamle yapan bir kişi, el ele yürüyen iki sevgiliyi arkadan vurmak için hazırlık yaparken görülüyor. DHA’nın, fotoğrafla ilgili haberinin internet sitelerinde yer almasının ardından polis, fotoğrafı cinayet dosyasına koydu.
Öte yandan Deniz Poyraz’ı, bağ evindeki çifte cinayetin bir numaralı şüphelisi gösteren detaylar da ortaya çıktı. Deniz Poyraz’ın, vatani görevini yaptığı Denizli İl Jandarma Komutanlığı’ndan izin almak için komutanlarına yalvardığı ve rapor alarak Ereğli’ye geldiği ortaya çıktı.
Olayın ardından birliğine teslim olan Poyraz’ın, cinayetin ortaya çıkması üzerine kendisini odasına çağıran komutanının, “Nasıl kıydın iki cana?” şeklindeki sorusuna, kim veya kimlerin öldüğünü bilmeden, “Benimle ilgisi yok” dediği belirtildi.


Etiketler:
Bilgi Yarışması"Çalıkuşu" filminde Feride rolüyle ünlenen sanatçı kimdir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    ©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.