19.06.2017 11:02 | Son Güncelleme:
milliyet.com.tr

Ünlü milyonerin karısı pazar çantasıyla...

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden dünyaca ünlü Suudi milyoner iş adamı Adnan Kaşıkçı'nın eski karısını gören tanıyamadı. Bir zamanların en zengin ve gözde isimlerinden biri olan Süreyya Kaşıkçı elinde pazar arabasıyla otobüse yetişiyordu.

Kim der ki dünyaca ünlü milyoner işadamı Adnan Kaşıkçı'nın eski karısı diye... Londra'da çekilen görüntülerdaki kadının bir zamanların en zengin ve hayranlık verici kadınlarından biri olan Süreyya Kaşıkçı olduğuna inanmak hayli zor.

Başında pembe bir şapka, üzerinde kırmızı montu, spor ayakkabıları ve elinde tekerlekli alışveriş arabası. Bir zamanların ünlü ismi İngiltere'nin başkenti Londra'da otobüs durağına yetişmeye çalışırken görüntülendi.

1974 yılında silah tüccarı milyoner eş Adnan Kaşıkçı'dan ayrılan Süreyya Kaşıkçı, 874 milyon dolarlık rekor düzeyde bir nafaka almıştı. Ancak servetine ne olduğu tam bir gizem.

Süreyya Kaşıkçı, Sandra Daly ismiyle İngiltere Leicester'da doğdu.  Ancak 1961 yılında Adnan Kaşıkçı ile evlenirken adını değiştirmiş ve İslam dinine geçmişti. 70'li yaşlarda olduğu düşünülewn Süreyya Kaşıkçı'nın Adnan Kaşıkçı'dan 5 çocuğu var. Daha sonra iki kez daha evlenen bir zamanların ünlü ismi bu evliliklerinden de dört çocuk sahibi oldu. Oldukça mütevezi bir hayatı olan Süreyya Kaşıkçı'nın oğullarından biriyle çiçekçilik işinde olduğu biliniyor.

Fotoğrafçı Norman Pakinson Süreyya Kaşıkçı için 'Fotoğrafını çektiğim kadınlar içinde en fazla doğal güzelliğe sahip kadın' yorumunu yapmıştır. 

1974 yılında boşandığı eski eşi Adnan Kaşıkçı ise 1970 ve 1980'li yıllarda yaptığı silah anlaşmalarıyla dünyanın en zengin isimleri listesinde birinci sıraya otırmuştur. Kaşıkçı dünyanın en büyük yatı olan Nabila'nın da sahibiydi. Söz konusu yat James Bond filmlerindne birinde kullanılmıştır.  

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0