Yerel Haber
08 Şubat 2018 - 11:51

Ünlü Rus Kemancı Kravchenko Genç Yeteneklerle Buluştu

Kravchenko:"Deneyimlerimi genç yeteneklerle paylaşmaktan büyük mutluluk duydum"

ANTALYA (AA) - Dünyaca ünlü Rus keman sanatçısı Sergey Kravchenko, Master Class Projesi kapsamında Antalya'da genç yeteneklere ders verdi.

Aspendos Antik Tiyatrosu'nda 2006'da verdiği konser sonrası kente hayran kalan ve 2010'da bir ev satın alarak tatilini burada geçiren 71 yaşındaki Kravchenko, tecrübelerini Türk ve Rus öğrencilere aktardı.

Sergey Kravchenko'nun bir oteldeki Master Class (ustalık sınıfı) derslerine, Çukurova, Uludağ ve Anadolu üniversitelerinin konservatuvar bölümlerinden 4 öğrenciyle, Rusya Moskova Çaykovski Konservatuvarı'ndan 4 genç kemancı katıldı.

On gün boyunca gençlere deneyimlerini aktaran Kravchenko, yaz döneminde yapılması planlanan projenin sömestir tatili dönemine denk getirilerek hayata geçirildiğini söyledi.

Gelecekte de projenin devam ettirilmesini amaçladıklarını aktaran Sergey Kravchenko, "Deneyimlerimi genç yeteneklerle paylaşmaktan büyük mutluluk duydum. Genç yeteneklerle buluşmayı arzu ediyorum." dedi.

Spivakov Vakfı Türkiye Temsilcisi ve Master Class Art Direktörü Amine Aygistova ise hedeflerinin her yıl ünlü Rus müzik ustalarını Türk gençleriyle buluşturmak olduğunu kaydetti.

Rusya Federasyonu Antalya Başkonsolosluğu ile Antalya Rus Kültür Derneğince desteklenen proje kapsamında ders alan öğrenciler, proje sonunda bir konser verdi.

Konseri, Rusya Federasyonu Antalya Başkonsolosluğu yetkilisi İvan Stepanov, Antalya Rus Kültür Derneği Başkanı Marina Sorokina, Masterclas Art Direktörü Amine Aygistova ile Türk ve Rus sanatseverler izledi.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.