20.04.2016 - 11:01 | Son Güncelleme: 20.04.2016-13:24 A-A+

Ünlüler Atilla Özdemiroğlu'nu anlatıyor

Attila Özdemiroğlu, en son Mesut Yar'la Burda Laf Çok programına katılmıştı. Mesut Yar, Özdemiroğlu'nun vefatından sonra Milliyet.comtr'ye konuştu.

Ünlüler Atilla Özdemiroğlu'nu anlatıyor

Attila Özdemiroğlu, en son Mesut Yar'la Burda Laf Çok programına katılmıştı.

Programın sunucusu ve yapımcısı Mesut Yar, Özdemiroğlu'nun vefatından sonra Milliyet.comtr'ye konuştu.

Kemoterapi tedavi görürken programa katıldı. Atilla ağabey, Sezen Aksu, Şanar Yurtapan ve Melike Demirağ ile birlikte geldiler stüdyoya.


Atilla ağabey, yeni oluşumu anlattı. Unutulmaz şarkıları yeniden formatlıyorlardı. Yeni besteleri armağan ediyordu Atilla Özdemiroğlu. Yine kamusal  fayda ve artı değer yaratma peşindeydi.

Son zamanlarda gördüğü tedavi için iyi gidiyor demişlerdi. Sevinmiştim. Atilla Özdemiroğlu'nu çok geç tanıdım ama çok sevdim. Türk müziği efsane bir ismi, insanlık da çok sağlam bir insanı kaybetti.

MÜJDAT GEZEN: DÜNYA ÇAPINDA BİR MÜZİSYENDİ
Müjdat Gezen acı haberi Türker İnanoğlu'ndan aldığını belirterek "Çok üzgünüm anlatamam, dünya çapında bir müzisyendi." dedi. İnanoğlu'yla birlikte yaptıkları müzik çalışmasını da Attila Özdemiroğlu'na ithaf edeceklerini söyledi.

MELİKE DEMİRAĞ
Evet, çok zorlanıyorum konuşmakta çünkü benim genç kızlığım, geçmiş hayatımın, anılarımın insanı. Şanar Yurdatapan, Attila Özdemiroğlu'nun elinde büyüdük. Şu anda bir şeyler yapabilen insanların hepsi onun okulundan geçti. Çok çok özel bir insandı. Sanatçı yönüyle de özel bir adamdı. Yaşadığı ülkede bu karanlığa tuttuğu ışıkla da çok büyük bir adamdı. Özellikle Gezi'de yaşanan olaylarda. Bir sanatçı iyiliksever direnişçi bir adam olarak tanıyorum onu. Çok yeni haber aldım 1 saat önce müzik dünyasının bugün Türkiye'de yaşayan ezilen, üzülen, hakları yenmiş herkesin de başı sağolsun.

ZEYNEP TALU
Türkiye'nin de başı sağolsun o kadar değerli bir insandı ki çok üzgünüz gerçekten. Büyüğümdü, hocamdı bir kere her şeyden önce insan nasıl olunur onu öğreten birkaç müzik adamından biriydi. Müzik dehasının yanı sıra sektörde tanıdığımız en kibar, en beyefendi, en disiplinli, en çalışkan, insan olarak o kadar özel bir insandı ki müzik anlamında da gerçek bir okuldu hepimiz için. Hem beste, hem telif hakları çalışmalarında birlikte olduk. Aklından, fikrinden, insanlığından çok şey öğrendik.
 


 

Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.