Ordu

Yerel Haber
14 Kasım 2017 - 20:36

Ünye'den Arakan'a Yardım Desteği

ORDU (AA) - Ünye Milli Eğitim Müdürlüğünce "Arakan Kan Ağlıyor, Ünye Yardım Elini Uzatıyor" kampanyası düzenlendi.

Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal, ilçedeki liselerin müdürleri ile birlikte İlçe Müftüsü Vedat Başsan'ı ziyaret etti.

İlçedeki 11 liseyle birlikte Arakan için yardım kampanyası düzenlendiklerini anlatan Uysal, liselerde gerçekleştirilen kermeslerden elde edilen toplam 29 bin 346 liralık yardımı Türkiye Diyanet Vakfı hesabına yatırdıklarını ve belgeyi ise Müftü Başsan'a sunduklarını söyledi.

Uysal, lise öğrencilerinde farkındalık oluşturma düşüncesiyle yola çıktıklarını belirterek, şöyle devam etti:

"Yardımlaşma duygusunu geliştirelim, kendimizin dışındaki kişileri de düşünelim, şefkati, merhameti, insani duyguları ön plana çıkaralım düşüncesi ile ortaya böyle bir kampanya çıkardık. Sayın Cumhurbaşkanımızın da üzerinde durduğu, Arakan'da devam eden bir zulüm var.

Hem bu zulme dikkat çekelim, hem de Arakan'lı kardeşlerimize ne kadar gücümüz yetiyorsa o kadar yardım edelim düşüncesi ile kermes düzenledik. Bunu okullarımıza gün gün böldük."

Kermesten elde edilen gelirin ise hesaba yatırıldığını aktaran Uysal, "Bu çalışma çocuklarımızın çalışması. Öğrencilerimize, katkı sağlayan velilerimize, öğretmenlerimize ve okul müdürlerimize teşekkür ediyorum." dedi.

Ünye Müftüsü Vedat Başsan ise öğrencilerin bu tür bir yardım kampanyasına katılmasının anlamlı olduğunu dile getirdi.


OrduYerel Seçim Sonuçları

Ordu Hava Durumu

14°CŞİMDİSALI
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.