Cumartesi

12.05.2018 - 01:30

Uranüs Boğa’da hayatımıza neler getiriyor?-2

Sitene Ekle
Astroloji  |  R.Hakan Kırkoğlu pembenar@milliyet.com.tr Tüm Yazıları »

Uranüs’ün özgürleşmeyi, canlandırıcı bir yenilenmeyi ve aynı zamanda da istikrarsızlığı anlatan bir güç olması haritamızda ilerlediği evin konularına büyük hareketlilik getirir

Uranüs’ün Boğa burcunda ilerleyeceği (2018-2026) yılları arasında, yükselen burcumuza göre hangi temaları gündeme getirdiğini değerlendirmeye devam ediyoruz. Bu bölümde Terazi’den Balık burcuna kadar geleceğiz. Uranüs’ün sarsıcı uyanışları, özgürleşmeyi ve canlandırıcı bir yenilenmeyi ama aynı zamanda istikrarsızlığı anlatan bir güç olması haritamızda ilerlediği evin konularına büyük bir hareketlilik getirir. Uranüs’ün etkileri neredeyse son altı aydır işaretlerini vermeye başlamıştı.

Evlilik ve ilişkilerde ani gelişmeler var

Yükselen Terazi’lere göre bu dönemde şimdiye kadar çok istikrarlı durmuş desteklerin ve maddi koşulların değiştiğini görebiliriz. Evli olanlar açısından bu durum eşin parasal koşullarında ani değişiklikler, yenilik ve sarsıntılar anlamına gelebilir. Eğer eşinize maddi açıdan fazlasıyla bağlı birisiyseniz, bu pek de kolay bir süreç olmayabilir zira bazı endişelerin de üstesinden geleceksiniz demektir. Yine bu transit finansal açıdan yeni ortaklıklar, aniden ortaya çıkabilecek miras, borç, alacak ya da bankalarla ilişkiler anlamına gelebilir. Bazıları ise özellikle ruhsal, metafizik boyutta ani tecrübeler ve krizlere eşlik eden aydınlanmalar yaşayabilirler. Yükselen Akrep’ler açısından bu yeni dönemde, çok farklı ilişkilerle özellikle evlilik ve ilişkilerde ani gelişmeler var. Pek çok Akrep açısından bu durum yeni arkadaşlıklar, ilişki ve ortaklıklar anlamına geldiği gibi, evli olanlar açısından ani kopuşlar ya da ilişkinin ekseninin farklı bir noktaya kaydığı durumlar anlamına gelmekte. Kimi zaman şoklar sizi yalnız bırakabileceği gibi siz de eski tavırlarınızın artık pek işe yaramadığını görebilirsiniz. Bu 7 yıllık süreç kendinizi ilişkiler üzerinden daha farklı bir şekilde tanımlayabileceğinizi gösteriyor. İlişkiler oldukça istikrarsızlaşabilir ya da iyi ya da kötü farklı sürprizler getirebilir. Daha farklı kimliklerle, ilginç partnerlerle karşılaşabilirsiniz. Yükselen Yay’lar için Uranüs özellikle iş hayatına ait yenilikler ve yükselen bir aktivite getirmekte. Bu transit hizmet alanında daha orijinal ya da teknolojik işler yapabileceğiniz gibi, iş ortamınızın daha hareketli, sürekli bir güncelleme gerektiren koşullar içinde olabileceğini gösteriyor olabilir. Eğer yöneticiyseniz, altınızda çalışanlarla ilişkilerinize daha fazla özen göstermeli ve bu alanı daha esnek biçimde yönetmeye çalışmalısınız. Bazı Yay’lar sağlıkları açısından daha uyarıcı ya da yenileyici bir sürece girebilirler. Beslenme ve düzen konusunda daha uyanık ve eski alışkanlıklardan kurtulacak şekilde hareket etmek gerekebilir.

Yeni bir aşk hayatınızı  renklendirebilir

Yükselen Oğlak’lar açısından bu transit oldukça yenileyici, yaratıcı uğraşlar açısından canlandırıcı geçebilir. Ana konular aşk, çocuklar, zevkler ve yaratıcı ifade olacak. Yeni bir aşk hayatınızı renklendirebilir ya da dengenizi bozabilir. Çocuklarla ilgili ani olaylar ya da varsa onlarla ilişkilerinizde daha bağımsız olma gereği söz konusu olabilir. Bu transit altında pek çok Oğlak, daha fazla risk alıp, yaratıcılıklarını orijinal yollardan ifade edebilecekleri imkanlar bulabilecekler. Yükselen Saka’lar açısından bu 7 yıllık Uranüs transiti özellikle ailevi konular, ev ve yerleşim alanlarında büyük değişiklikler ve kimi zaman sallantılar anlamına gelmekte. Gençler açısından bu durum baba evinden kopmak anlamına gelebileceği, yerleşim durumları son derece hareketli ve istikrarsız da olabilir. Psikolojik anlamda ailenizle ilgili gizli bir şeyin keşfedilmesi geçmişle bağınızı değiştirebilir. Bu dönemde yer değişikliği ya da uzun zamandır yaşadığınız evde değişiklikler, sizi özgürleştirebilir, hem de varolan istikrarı yerinden oynatabilir. Yükselen Balık’lar açısından Uranüs transiti yakın çevrede hızlı yenilikler, düşüncelerinizde farklı olabileceğiniz imkanlar getirmekte. Bu transit çok açıdan kazanç sağlayabilecek yaratıcı düşünceler, yeni bir eğitim ve meraklar, yeni bir çevre ve öğrenme süreci anlamına gelmekte.

 

Porselenleriyle ünlü şehrimiz neresidir?
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.