Ege

13.06.2018 - 04:36 | Son Güncelleme: 13.06.2018-4:36

'Uşak’ı tarihi hizmetlerle buluşturduk'

Uşak’a AK Parti döneminde 9 milyar liralık yatırım yaptıklarını belirten Başbakan Yıldırım, “Her alanda devamı gelecek” dedi

Sitene Ekle

AK Parti’nin tabandan tepeye sahada olduğu seçim çalışmaları kapsamında Uşak’a gelen Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye’nin tarihi derecede hizmetle buluşturulduğunu belirtti. Başbakan Yıldırım, 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda düzenlenen mitingde, Uşak’ın 9 milyar liralık yatırımla buluştuğunu aktardı. Mitingde Başbakan Yıldırım’a, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, AK Parti milletvekilleri ile milletvekili adayları eşlik etti.

235 bin derslik

Kente üst üste ikinci şampiyonluğu yaşatan ve bu yıl 2. Lig’e yükselen UTAŞ Uşakspor atkısını sallayan Başbakan Yıldırım, Uşak’a yeni bir stat yapacaklarını kaydetti. Yıldırım, AK Parti’nin Uşak’a ilişkin yatırımlarını paylaşarak, 16 yılda bin 235 derslik yapıldığını, 2006’da Uşak Üniversitesi’nin açıldığını ve Banaz’da Küçükler Barajı’nın yapılmasıyla kentin su ihtiyacını karşıladıklarını, 688 milyonluk yatırımla 19 şantiyede çalışıldığını söyledi.

‘16 bin kişiye iş verdik’

Uşak’a 16 yılda 9 milyarlık yatırım yapıldığını ifade eden Yıldırım, “Biz göreve geldiğimizde kentte iki organize sanayi bölgesi vardı. Şimdi ise 160 hektarda kurulu 3 organize sanayi bölgesinde 16 bin kardeşimiz iş sahibi oldu. Bu yıl içinde karma organize sanayi bölgesini de bitirip istihdamı 20 binin üzerine çıkacağız. Uşak’taki konserve üretimi tesisi için kamu yararı kararı aldık” dedi. Uşak’a 600 yataklı bir devlet hastanesi kazandırıldığını bildiren Yıldırım, “Karahallı ve Sivaslı ilçelerinde hastanelerimizi yapıyoruz. 16 yılda Uşak’a 143 kilometre bölünmüş yol yaptık. Bizden önce bölünmüş yol uzunluğu 29 kilometreydi. Bizden önce İzmir’den Uşak’a gelenler bilir, meşhur Çataltepe mevkisi vardı. Herkes Çataltepe’de ne çileler çekildiğini, milletin o yollarda ne bedel ödediğini bilir. Çataltepe’yi yerle bir ettik, yolları böldük hayatları birleştirdik. Uşak’ı Afyonkarahisar ve Manisa’ya bölünmüş yollarla bağladık. Ankara-İzmir yüksek hızlı treni de geliyor. Uşaklılar buradan hızlı trene binip İzmir’e gidecek. Afyonkarahisar ile Eşme arasında inşaat devam ediyor, yakında Uşak, Turgutlu, Manisa ve İzmir kısmı başlayacak” açıklamalarında bulundu.

Başbakan Yıldırım’a, mitingin sonunda kırmızı beyaz karanfillerden oluşan “Devam” yazılı bir çelenk sunuldu. 24 Haziran seçimlerinin hayırlı bir şekilde neticelenmesini dileyen Yıldırım, “Güven için güçlü Türkiye için durmak yok” diyerek destek çağrısında bulundu.

‘Çağ atladık’

Başbakan Yıldırım’dan önce sahneye çıkarak alanda bulunanlara hitap eden Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Uşaklı vatan toprakları kadar temizdir. 4 yıl önce geldiğimiz görevde öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın desteğiyle ve sizlerin desteğiyle yapılamaz denileni yaptık, aşılamaz denileni aştık. Sizlerin huzurunda başbakanımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. 4,5 yılda Uşak’ta dağlar kadar fark var. Kentsel dönüşümün güzelliği ortada, yeni Uşak orada hayat buluyor. Valiliğin arkasında 110 metrekare alanı yeşillendiriyoruz. 6 ayda 13 kilometre Kuzey ve Güney Çevreyolu 5 km’lik bisiklet yolu ve bisiklet yolunu yaptık. Uşak’ı farklı hale getirdik. Altyapı ve üstyapı haricinde, sporda ve kültürde çığır açtık. Futbolda 2. Lige çıktık bunun yanında sanat akademisini kurduk, tiyatro ekibimizi kurduk. Uşak artık bir çağ atladı” dedi. Birlik ve beraberlik günü olduğunu belirterek sözlerini sürdüren Başkan Cahan, “Ülkemize, Cumhurbaşkanımıza sahip çıkma günü değerli kardeşlerim. 24 Haziran’a kadar sıkmadık el bırakmamaya var mısınız?” diye konuştu.


©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX